Zamknij

Ile za metr kwadratowy? Monciak najdroższy w Polsce

12:22, 04.02.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj

Jak donosił Businessinsider, Sopot wyróżnia się ceną mieszkań w skali całego kraju. Średni koszt metra kwadratowego wynosi prawie dziewięć tysięcy złotych. Tutejsi deweloperzy celują głównie w zamożnych klientów, a w ich ofercie możemy znaleźć przede wszystkim luksusowe apartamenty. Drogie inwestycje zapewniają większe zainteresowanie i wyższą marże niż mieszkania o niższym standardzie.

Sopot droższy niż Warszawa?

Ceny sopockich mieszkań niekiedy znacznie przewyższają te dotyczące nieruchomości w stolicy. Warszawa zdecydowanie spadła w rankingach, ustępując miejsca nadmorskiemu kurortowi. Za metr kwadratowy w Sopocie średnio zapłacimy 8862 złote. Są jednak dzielnice, w których koszt zakupu mieszkania jest znacznie wyższy. W Dolnym Sopocie średnia cena metra kwadratowego wynosi już aż 17 tysięcy złotych. Gdynia i Gdańsk także znajdują się w cenowej czołówce. Biorąc pod uwagę średnie ceny mieszkań w skali całego miasta, to Gdańsk uplasował się najwyżej. Za kawalerkę trzeba będzie zapłacić blisko czterysta tysięcy złotych. Są jednak obszary, w których ceny są jeszcze wyższe.

Według TVN24Biz najdroższej wyniesie zakup mieszkania na ul. Bohaterów Monte Cassino. Sopocki deptak i jego okolice stanowią bowiem najdroższy obszar  mieszkalny w Polsce. O atrakcyjności lokalizacji decydują między innymi sąsiedztwo molo i plaży. Monciak jest najbardziej reprezentatywnym miejscem w mieście, dlatego nie dziwi, że to właśnie tam koszta nieruchomości są największe.

Mieszkania pod wynajem

Wielu inwestorów, decydując się na zakup mieszkania w Sopocie, widzi w tym przede wszystkim skuteczny sposób na pomnożenie swoich zysków. Najlepiej usytuowane mieszkania w Sopocie mogą przynosić przychód rzędu nawet 800-1000 złotych za dobę. Ceny jak na razie rosną. W przypadku Sopotu za taką sytuację na rynku odpowiada ograniczona ilość przestrzeni pod zabudowę. Kiedy inwestor znajduje już działkę pod inwestycję, ta jest na ogół adresowana do dobrze sytuowanej klienteli. Przykładem może być chociażby osiedle przy ul. Okrzei wybudowane przez Invest Komfort. Cena metra kwadratowego wynosi tam aż około 20 tysięcy złotych. Według danych z początku ubiegłego roku było to najdroższe osiedle w całym Trójmieście.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone