Zamknij
REKLAMA

Sopot: Weekendowe prace na Alei Niepodległości! Wyłączone pasy w kierunku Gdyni

12:00, 29.07.2021 | P.S
Skomentuj Zdjęcie z pierwszego etapu prac: frezowanie, układanie obu warstw i siatki. Mat. pras. ZDiZ Sopot oraz MTM S.A.
REKLAMA

Przed nami drugi etap remontu fragmentu Alei Niepodległości, na 400 metrowym odcinku, od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. W najbliższy weekend drogowcy zajmą się jezdnią (oboma pasami) w kierunku do Gdyni. Zmodernizujemy w sumie około 6 tys. m² jezdni (oba kierunki, 4 pasy jezdni).

Drugi etap prac rozpocznie się w najbliższy piątek, 30 lipca około godziny 17.30. Wykonawca planuje zakończyć je w poniedziałek, 2 sierpnia około godziny 6.00 rano. Prace będą odbywały się również nocą.

W tym etapie prace obejmą oba pasy w kierunku Gdyni. Zmieniona zostanie organizacja ruchu: ruch w obie strony odbywać się będzie po jednej nitce na drodze prowadzącej do Gdańska. Utrzymane zostanie przejście dla pieszych w okolicach ul. 23 Marca.

Uwaga dla korzystających z komunikacji miejskiej – autobusy i trolejbusy, również autobus nocny N1, nie będą się zatrzymywały na przystanku „Goyki 01”. Przystanek na czas remontu będzie zawieszony.

Wykonawcy będą frezowali 2 warstwy starej nawierzchni, aby następnie położyć na niej warstwy: wyrównawczą oraz ścieralną, połączone siatką wzmacniającą, która zapobiega powstawaniu spękań nawierzchni.

W ramach prac drogowych, w formie pętli indukcyjnej, odtworzone zostaną czujniki sterujące sygnalizacją świetlną.

Zdjęcia z pierwszego etapu prac: frezowanie, układanie obu warstw i siatki. Mat. pras. ZDiZ Sopot oraz MTM S.A.

Ostatnim etapem prac będzie wykonanie oznakowań poziomych: linii rozgraniczających kierunki jazdy, pasy jazdy w danym kierunku oraz przejścia dla pieszych. Docelowe oznakowanie zostanie umieszczone po 2 tygodniach od zakończenia prac, czyli po „odparowaniu asfaltu”. Zbyt pośpieszne malowanie oznakowań mogłoby spowodować przebarwienia, czyli zażółcenia oznakowania, wpłynęłoby to również na jego trwałość.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Budżetu Państwa, rezerwy subwencji ogólnej Ministra Finansów w roku 2021, w kwocie 380 885,00 zł., drugie tyle dokłada Gmina Miasta Sopotu. Całość prac (oba kierunki, w sumie 4 pasy) zamknie się w kwocie 845 848,74 zł. Przetarg na wykonanie nakładki wygrała Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A.

W przyszły weekend (6-8.08.2021) remontowany będzie kolejny odcinek Alei Niepodległości, na wysokości ze skrzyżowaniem z ul. Gen. J. Wybickiego w kierunku do Gdańska.

- Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informować będą znaki. Jeśli jest to możliwe, uprzejmie prosimy o skorzystanie z alternatywnych dróg dojazdu - przekonują przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni.

Źródło: ZDiZ Sopot

[ZT]9671[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

3 świat3 świat

1 0

naprawcie studzienki i włazy które są zapadnięte i odbijają podczas jazdy 12:19, 29.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rijorijo

0 0

ale gdzie? 12:41, 30.07.2021


ankaanka

0 1

.Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:23, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%