Zamknij
REKLAMA

Sopot: stracił 150 tys. złotych! Nieudana inwestycja w bitcoiny

13:35, 22.07.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 150 tys. zł stracił 47-letni mieszkaniec Trójmiasta podczas inwestycji w kryptowalutę bitcoin. Mężczyzna padł ofiarą manipulacji ze strony przestępców podających się konsultantów platformy inwestycyjnej i wykonał przelewy na wskazane przez nich „konto techniczne”.

21 lipca sopoccy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie podczas inwestycji w kryptowalutę. Z ustaleń policjantów wynikało, że z 47-letnim mieszkańcem Trójmiasta skontaktował się mężczyzna ze wschodnim akcentem, który podał się za konsultanta platformy inwestycyjnej i zaproponował pomoc w inwestowaniu w bitcoiny oraz wypłatę zgromadzonych środków pieniężnych.

Dzwoniący poinstruował 47-latka o konieczności zaakceptowania warunków korzystania z portalu finansowego i podania danych osobowych. Następnie polecił przelać pieniądze na wskazane „konto techniczne”, z którego pieniądze szybko miały do niego wrócić. Dla uwiarygodnienia swoich działań z pokrzywdzonym kontaktował się także mężczyzna podający się za przedstawiciela nadzoru finansowego.

Niczego nie podejrzewający 47-latek wykonywał polecenia dzwoniących i przelał na wskazane „konto techniczne” ponad 150 tys. zł. Dopiero po tym, jak nie otrzymał swoich pieniędzy oraz odinstalował program, który podczas kontaktu z oszustami został wgrany na jego komputer, pokrzywdzony 47-latek zorientował się, że został oszukany i o zdarzeniu powiadomił Policję.

 Apelujemy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w Internecie. Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle przez e-mail, telefon lub komunikator tekstowy. W trakcie rozmowy oszuści nakłaniają osoby do zainstalowania jednego z programów, dzięki którym będą miały większe zyski. W rzeczywistości, te oprogramowania umożliwiają oszustom dostęp do naszego komputera i możliwość jego przejęcia. Po zainstalowaniu, jesteśmy proszeni, aby zalogować się na swoje konto bankowe i w tym momencie zazwyczaj osoby tracą możliwość sterowania swoim urządzeniem. Następnie proszeni jesteśmy o zainstalowanie powyższego oprogramowania na telefonie komórkowym. Wówczas przestępcy mają dostęp do kodów sms przesyłanych z banku w celu weryfikacji operacji bankowych. Z rachunku bankowego przelewane są wszystkie pieniądze za które oszust kupuje kryptowaluty, a w przypadku braku środków za pośrednictwem bankowości elektronicznej składane są wnioski na różnego rodzaju kredyty i pożyczki. Osoby wielokrotnie przekazują oszustom skan lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości w celu weryfikacji danych - przypominają sopoccy policjanci.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

.Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 15:49, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%