Zamknij
REKLAMA

Firma z Sopotu wspiera młodych judoków! Przed nimi Mistrzostwa Polski

09:37, 10.06.2021 | P.S
Skomentuj Fot. archiwum prywatne
REKLAMA

Uczniowski Klub Sportowy Sekcja Sport powstał w 2015 r. i od samego początku koncentrował się na rozwoju i promocji judo wśród dzieci i młodzieży. Profesjonalne podejście, specjalistyczne szkolenia i serce wkładane w każdy trening przynoszą wspaniałe rezultaty. Co roku zawodnicy stratują w kilkunastu turniejach rangi miejskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, podczas których zawsze zajmują miejsca na podium.

– Na samym początku istnienia klubu nawiązaliśmy współpracę z firmą AutoComfort z Sopotu. Właściciel firmy Pan Tomek jest pasjonatem sportu co sprawia iż rozumiemy się w 100% i zawsze sobie pomagamy, zwłaszcza w ciężkich czasach pandemicznych – przekonuje przekonuje Radosław Przytulski, założyciel i główny szkoleniowiec w Uczniowskim Klubie Sportowym Sekcja Sport. 

Od ostatnich 3 lat klub specjalizuje się w formach kata (tradycyjne japońskie układy samoobrony), co przyniosło nie lada osiągnięcia. W kategorii seniora, Radosław Przytulski, który zarazem jest głównym trenerem klubowym, a od dwóch lat członkiem Kadry Narodowej, osiągnął już najlepszy poziom w Polsce w formule Ju No Kata. Obecnie przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy, które odbędą się 3-4 lipca w Warszawie.

Zdobyte doświadczenia i systematycznie powiększana wiedza sprawiły, iż w Pucharze Polski młodzieży, który odbył się 9 maja br. w Warszawie, zawodnicy Sekcji Sport pięciokrotnie stawali na podium zdobywając dwa złote i trzy brązowe medale. Dobra predyspozycja, przygotowanie i poziom techniczny sprawiły, iż dwie pary młodzieżowców zostały powołane do Kadry Narodowej Judo Kata. 

W związku z powyższym na najbliższych Mistrzostwach Polski, które odbędą się już 13 czerwca br. w Radomiu, wystartuje 9 reprezentantów Klubu. Natomiast w Mistrzostwach Europy, które będą miały miejsce w Warszawie, w dniach 3-4 lipca br., startować będzie 5 osób z klubu, co jest wielkim sukcesem!

– Warto dodać, że z całej Polski mogą startować tylko dwie pary w każdej z 5 konkurencji, a nasz klub wystawia zawodników w aż 3 z nich! – informuje szkoleniowiec.

Wszyscy sportowcy dużo trenują i poświęcają ogrom czasu wolnego na to, żeby jak najlepiej przygotować się do startu w Mistrzostwach Polski i Europy.

– W obecnej sytuacji wszystko przebiega zgodnie z planem, więc liczymy na wysokie lokaty i walkę o miejsca medalowe w tych prestiżowych imprezach sportowych – przekonuje Radosław Przytulski, założyciel i główny szkoleniowiec w Uczniowskim Klubie Sportowym Sekcja Sport.   

Uczestnictwo w zawodach to wielkie wyzwanie dla sportowców nie tylko pod względem przygotowania fizycznego i mentalnego, ale też wyzwanie kosztowe związane z kosztami licencji, przejazdów na zawody, szkoleń i zakwaterowania zawodników.  

- Aby pomóc naszych sportowcom w przygotowaniu do nadchodzących wydarzeń, poszukujemy sponsorów, którzy będą wspierali reprezentantów naszego Klubu. Z naszej strony gwarantujemy pełne zaangażowanie i prawdziwą walkę o medale! – zapewnia Radosław Przytulski.

Więcej informacji o firmie AutoComfort można znaleźć na jej stronie internetowej - kliknij i sprawdź.

Z działalnością Uczniowskiego Klubu Sportowego Sekcja Sport można się z kolei zapoznać tutaj - klik!

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%