Zamknij
REKLAMA

W Sopocie będą wakacyjne patrole i nowy radiowóz! "Nie oszczędzamy na bezpieczeństwie mieszkańców"

18:00, 31.05.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Sopot wesprze finansowo Policję. Gmina Miasta Sopotu zawarła umowę i porozumienie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku.

Ze strony miasta dokumenty podpisał Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski. Policję reprezentował nadinsp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, a także insp. Marek Stanulewicz, Komendant Miejski Policji w Sopocie.

Na mocy porozumienia miasto przekaże 47.500 złotych na dofinansowanie zakupu samochodu służbowego dla Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

– Bezpieczeństwo w mieście to sprawa priorytetowa, zwłaszcza w czasie sezonu letniego – komentuje Jacek Karnowskiprezydent Sopotu. – Od wielu lat dofinansowujemy dodatkowe wakacyjne patrole i wspieramy Policję w zakupach potrzebnego sprzętu czy samochodów. Nie oszczędzamy na bezpieczeństwie mieszkańców i turystów – to są dobrze wydane pieniądze – dodaje prezydent Karnowski.

Prezydent Sopotu i Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podpisali także umowę dotyczącą wyżywienia i zakwaterowania dodatkowych policjantów oddelegowanych do pełnienia latem służby na terenie Sopotu. Na mocy umowy z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, w Sopocie pojawi się dodatkowych 10 funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w okresie od 1 lipca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. W ramach podpisanej umowy Gmina Miasta Sopotu zobowiązała się do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia oddelegowanych do Sopotu policjantów.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

4 1

Te działania to fikcja,problem polega na tym że polityka Karnowskiego co do Sopotu polegała na tym że zrobił z miasta imprezownię najgorszych lotów nie będę się rozpisywał, a teraz to po prostu jest próba odwrócenia uwagi od swoich rządów które doprowadziły do tego że Sopot jest niebezpieczny hałaśliwy i przyjeżdżają coraz gorsi turyści. 22:04, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pozorowanepozorowane

5 0

działania. od kilkunastu lat Miasto promuje burdele krótkoterminowe i disco dla swołoczy oraz 'zatoki świn'. to miasto to już tylko krótki termin a UM ma mieszkańców w D. 00:28, 02.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%