Zamknij
REKLAMA

"Dlaczego tak bardzo zaśmiecamy to, co w Sopocie najcenniejsze?" [LIST DO REDAKCJI]

14:16, 01.05.2021 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Prace przy sopockiej marinie wzbudzają kontrowersje. Władze miasta przekonują, że pogłębianie dna jest konieczne, a wszystkie działania wykonywane są w uzgodnieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Tłumaczenie nie przekonuje wszystkich mieszkańców i osób korzystających z sopockiej plaży. W ostatnich dniach do naszej redakcji wpłynął list, który porusza ten problem.

Lubię zaczynać dzień spacerem i kąpielą na sopockiej plaży. Na początku z uwagą przyglądałam się akcji przekopu ciągnącej się od mola. Komunikat początkowy był pozytywny i nawet spowodował radość i dumę, ale rzeczywistość okazała się ciemniejsza i bardziej śmierdząca. To co wycieka z rur i wpuszczane jest do morza kawałek dalej, zakrawa na jakąś kpinę i brak szacunku nie tylko do natury i naszych naturalnych zasobów sopockich, ale też i mieszkańców. Brud, smród, wyrzucane do morza śmieci, mocno zanieczyszczona oleista woda to w tej chwili nasza plaża w Sopocie.

 

Dlaczego tak bardzo zaśmiecamy to co w Sopocie najcenniejsze? Czy jest nad tym jakiś nadzór ekologiczny? Marina jachtowa, owszem, jest ważna i promująca Sopot, ale robienie inwestycji przy okazji dewastacji całej okolicy i zanieczyszczaniu Morza, jest delikatnie mówiąc NIEDOPUSZCZALNE.

 

Jak widać włodarze miasta mają swoją wizję, która nie uwzględnia dóbr ani natury ani mieszkańców, stąd prośba do Was Redakcjo, bo jak nie zostanie uwzględniony głos zwykłych ludzi, to czeka nas katastrofa ekologiczna i krajobrazowa, która z dnia na dzień jest coraz bardziej tuż tuż.

 

Zakochana w Morzu, Sopocie i Życiu czytelniczka i spacerowiczka 

[ZT]8548[/ZT]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BubuBubu

0 2

Czy redakcja może ingerować w ortografię listu od czytelniczki? Bo bród i brud to nie to samo ;) 22:21, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KK

9 1

Rzeczywiscie kazdy w Sopocie ma jacht wiec dla nas mieszkancow to priorytetowa sprawa. 12:04, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oceanologoceanolog

0 4

Szkoda, że redakcja nie spróbowała sprawdzić faktów związanych z pracami na plaży i w zatoce. List, w emocjonalnej formie kompletnie nie odnosi się do istoty tego co się dzieje. Po co, na co, dlaczego? Czy materiał refulowany na plaże pochodzi ze śmietniska, z kosmosu, z trującego ścieku? Nie, to najzupełniej naturalny piasek z dna naszego kochanego Bałtyku. Leżał spokojnie 500 metrów dalej. Ten proces jest kompletnie neutralny dla środowiska. Estetyka plaży nic na tym nie utraci, mało tego poprawi się! Panie red. esopot popracuj i napisz rzetelny artykuł o tym! 09:32, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%