Zamknij
REKLAMA

Szczepienia w sopockim punkcie INVICTA: od początku programu nie zmarnowano ani jednej szczepionki

09:30, 24.04.2021 Emil Bogumił Aktualizacja: 17:12, 25.04.2021
Skomentuj Na zdjęciu: Budynek Invicta przy ul. Polnej w Sopocie Na zdjęciu: Budynek Invicta przy ul. Polnej w Sopocie

Weszło w życie rozporządzenie pozwalające zaszczepić osobę powyżej 18. roku życia preparatem, który miałby się zmarnować, np. z powodu nieprzyjścia pacjenta na wyznaczoną godzinę. O to, jak realizacja przepisów wygląda w praktyce, spytaliśmy przedstawicieli INVICTA.

Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA wymienione są jako jeden z punktów szczepień w Sopocie.

INVICTA realizuje szczepienia od 1 kwietnia 2021 roku. W punkcie szczepień w Sopocie wykonano 996 szczepień. Większość zostało wykonanych szczepionką Pfizer - informowała 22 kwietnia Agnieszka Staniszewska, kierownik ds. komunikacji i PR.

Przedstawicielka laboratoriów diagnostycznych opisała także, jak w praktyce wygląda realizacja założeń celu "nie zmarnowania ani jednej szczepionki".

W sytuacji rezygnacji, czy dyskwalifikacji medycznej pacjenta dysponujemy tzw. listą rezerwową osób chętnych na szczepienie. Jeśli mamy możliwość zaszczepienia dzwonimy do osób z listy rezerwowej z propozycją zaszczepienia. Od chwili uruchomienia punktu żadna szczepionka nie została zmarnowała. Wszystkie zostały wykorzystane i podane. W ten sam sposób funkcjonują nasze pozostałe punkty szczepień - poinfomowała Agnieszka Staniszewska. 

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii weszło w życie 21 kwietnia. Na jego mocy w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się szczepienie innych osób, które ukończyły 18 lat.

Jak informują dziennikarze z całej Polski, zapisy rozporządzenia są realizowane w różny sposób. W niektórych punktach, w sytuacji ryzyka zmarnowania szczepionki, do szybszego zabiegu wzywane są osoby z tzw. listy rezerwowej. W innych miejscach zaszczepić może się każdy, kto wyrazi chęć przyjęcia preparatu.

(Emil Bogumił)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

NIE MA PANDEMII !! :NIE MA PANDEMII !! :

0 5

NIE SZCZEPIMY SIĘ bo nie wyizolowano wirusa więc nie mogli stworzyć szczepionki :) 23:54, 25.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%