Zamknij
REKLAMA

Teatr Boto w działaniu: trwają nabory do wydarzeń organizowanych przez instytucję

10:24, 16.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja Teatru BOTO prowadzi nabór na rezydencję podczas X Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction 2021 oraz do V edycji Sopockich Konsekwencji Teatralnych. Zgłoszenia przyjmowane są do połowy maja.

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction to pierwszy w Polsce przegląd poświęcony teatrowi faktu. Jego formuła to zestawienie festiwalu z warsztatami twórczymi dla młodych reżyserów/reżyserek, dramatopisarzy/dramatopisarek i aktorów/aktorek, którzy podczas tygodniowej rezydencji artystycznej pracują nad swoimi projektami dokumentalnych sztuk i spektakli, na koniec prezentując efekty w postaci "pracy w rozwoju" podczas otwartego Maratonu Non-Fiction.

Publiczność uczestniczy w procesie twórczym: bierze udział w prezentacjach i dyskusjach z twórcami oraz zaproszonymi ekspertami. Na pokazy Maratonu Non-Fiction zapraszani są również kuratorzy i przedstawiciele teatrów. Ma to na celu umożliwienie dalszej realizacji spektakli, zapoczątkowanych podczas pracy warsztatowej oraz ich prezentację podczas kolejnych edycji Festiwalu, informują organizatorzy. Nabór trwa do 16 maja.

Z radością informujemy, że rozpoczynamy nabór do V edycji Sopockich Konsekwencji Teatralnych, których termin planujemy na przełomie września-grudnia 2021. Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja w Polsce znacznie się poprawi i będziemy mieli możliwość zaprezentowania wybranych spektakli przy pełnej publiczności. Jeżeli jednak nie będzie takiej szansy, skorzystamy z formuły online, która sprawdziła się w poprzedniej edycji w 2020 roku. Jesteśmy jednak dobrej myśli - dodają przedstawiciele Teatru BOTO.

Termin nadsyłania zgłoszeń do V edycji Sopockich Konsekwencji Teatralnych mija 17 maja. 

Przegląd ma charakter konkursowy. Powołane przez Teatr BOTO jury wybierze 3 najlepsze przedstawienia, przyznając Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną. Organizatorzy zapraszają zarówno sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy i twórców amatorskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach www.sopotnonfiction.pl oraz boto.art.pl.

Źródło: Teatr Boto

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%