Zamknij
REKLAMA

Sopocka majówka w domu lub we własnym ogródku? Rząd przekazał niepokojące informacje

16:42, 07.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że restrykcje w całym kraju zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Nie wiadomo, czy obostrzenia będą obowiązywały w kolejnych tygodniach. Pytany o środki kontroli towarzyszące Polakom w okresie długiego weekendu majowego, nie udzielił odpowiedzi, która uszczęśliwi branżę hotelarską i gastronomię.

Szef resortu zdrowia przyznał, że znoszenie obostrzeń nie będzie priorytetem rządu. Rada Ministrów ma koncentrować się na powrocie dzieci do szkół.

Przede wszystkim myślimy w pierwszej kolejności o przywracaniu edukacji. Do majówki jest jeszcze trochę czasu. W przyszłym tygodniu będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu bądź nie, bądź kontynuacji spadku liczby nowych zakażeń, to wtedy będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji - skomentował siódmego kwietnia Niedzielski.

Wszystko wskazuje na to, że kluczowe dla ruchu turystycznego branże nie zostaną przed majówką odmrożone.

Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy Program Szczepień do okresu majowego nie zastąpi nam takiego zabezpieczenia - przyznał minister zdrowia.

Adam Niedzielski dodał też, że w okresie majówki Polacy mają przygotować się na obowiązywanie obostrzeń. Ich skala ma być znana w kolejnych tygodniach. 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%