Zamknij
REKLAMA

Kolejne mandaty za brak maseczek! "Sprawcami wykroczeń są nie tylko mieszkańcy Sopotu"

13:20, 07.04.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Wczoraj mundurowi interweniowali wobec kolejnych kilkudziesięciu osób, które naruszyły obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Sprawcami tych wykroczeń byli m.in. mieszkańcy Sopotu, Bydgoszczy, Łodzi oraz miast znajdujących się w województwie dolnośląskim, którzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych.

Koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Dlatego sopoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku każdego dnia prowadzą działania zmierzające do egzekwowania wprowadzonych obostrzeń. Aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie, policyjne patrole pojawiają się m.in. w placówkach handlowych, lokalach, restauracjach, środkach komunikacji miejskiej i na deptakach, gdzie sprawdzają jak mieszkańcy i osoby odwiedzające kurort stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Tylko wczoraj zostało przeprowadzonych ponad 60 takich kontroli.

W ramach podejmowanych interwencji policjanci nałożyli wczoraj 22 mandaty na osoby niestosujące się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, kolejne 4 osoby pouczyli za to wykroczenie, a w trzech przypadkach, w związku z odmową przyjęcia mandatów, zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sąduJak pokazują policyjne statystyki, sprawcami wykroczeń są nie tylko mieszkańcy Sopotu. Podczas wczorajszych działań policjanci interweniowali również wobec mieszkańców Łodzi, Bydgoszczy czy województwa dolnośląskiego, którzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych.

Pamiętajmy! Tylko nasze odpowiedzialne zachowania, jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja przybliżają nas do pokonania pandemii i powrotu do normalności. W przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń musimy liczyć się z możliwością nałożenia na nas kar finansowych.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1617790415320[/ALERT]

 
 
 
 
 
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

goldenmengoldenmen

1 0

Niech policjanci poczytają lepiej przepisy i rozporządzenia bo przełożeni ładuja was w bagno. Sopot ma specjalne przepisy prawne jako uzdrowisko. A rozporządzenie ma pełno wykluczeń co do zakrywania ust i nosa. praktycznie cały sopot jest strefą wolna od maseczek ze wzgledu na status uzdrowiska.
Sugerował bym nie cwaniakować z mandatami . W rozporzadzeniu jest wyrazne napisane wykluczenie uzdrowiska z obostrzeń tylko pod innym określeniem ale wystarczy sprawdzic kilka przepisów i okazuje sie ze cały monciak, dolny sopot , molo i okolice są wolne od maseczek. Inne rejony tez sa bez noszenia maseczek ale to mało wazne rejony.
Nie ma znaczenia czy ustawa maseczkowa zgodna z konstytucja , maseczki legalne itd
Sąd nie musi badac tego wystarczy ze przeczyta rozporządzenie i je dokładnie przeanalizuje i wniosek policjanta odrzucony. I można skarżyć policjanta o wypłate odszkodowania
Inne uzdrowiska tez wykluczenie obowiązuje.
Ustawodawca chciał zwolnić uzdrowiska z obostrzeń i zawarł to w rozporządzeniu .Na konferencjach prasowych nie mówią wszystkiego. 04:18, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%