Zamknij
REKLAMA

Sopot lepszy od Rzeszowa! Stosunek zaszczepionych do liczby mieszkańców przekroczył 75 procent

09:44, 07.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. esopot.pl/Twitter, Mariusz Szymański
REKLAMA

Według danych ministerstwa zdrowia, w Sopocie wykonano już 27 312 szczepień. Ze statystyk opublikowanych szóstego kwietnia wynika, że stosunek liczby zaszczepionych do liczby mieszkańców wynosi 75 proc. To najwyższa wartość w całym kraju.

Do szóstego kwietnia w Sopocie zaszczepiono 27 312 osób, w tym 10 190 drugą dawką. Dokładny stosunek liczby zaszczepionych do liczby mieszkańców wynosi 75,77 proc. Kurort jest miejscem gdzie stosunek osób, które przyjęły preparat do populacji jest zdecydowanie najwyższy. Kolejne miejsca w kraju zajmują Rzeszów (około 63 proc.) oraz Wałbrzych (około 51 proc.).

Wskazane liczby nie wyznaczają stopnia zaszczepienia mieszkańców powiatu. W Sopocie dawkę przyjmują również osoby pochodzące z gmin całego regionu. Również sopocianie otrzymują skierowanie do punktów szczepień w innych miejscowościach.

Wysoki wynik Sopotu był wczoraj głośno komentowany w mediach ogólnopolskich. Odniósł się do niego także minister Michał Dworczyk, który odpowiada za rządowy program szczepień. Bronił się przy tym przed oskarżeniami polityków opozycji, którzy zarzucają obozowi rządzącemu wykorzystywanie szczepionek jako element kampanii wyborczej przed głosowaniem w Rzeszowie. Wyjątkowość Sopotu na mapie Polski skomentował także prezydent Jacek Karnowski.

Cieszy, że dzięki wspaniałej  infrastrukturze uzdrowiskowej - Sanatorium MSWiA, dzięki przyciągnięciu tak innowacyjnej firmy jak Invicta i jej nowoczesnemu laboratorium na ulicy Polnej, Sopot jest miejscem gdzie zaszczepiono najwiecej osób w Polsce w stosunku do ilości mieszkańców. Oczywiście to nie tylko Sopocianie. Jak nie tylko nasi mieszkańcy leczą się na Covid-19 w nowoczesnym Centrum Geriatrii Pomorskiego Centrum Reumatologicznego, Sanatorium MSWiA czy w Sanatorium Leśnik. Ale trzeba służyć innym. Warto mieć taką infrastrukturę w mieście!

 

Teraz czas na uruchomienie masowego punktu szczepień na ERGO ARENA i przy Centrum Geriatrii.

 


Ps. to co zdarzyło się w Rzeszowie to zakrawa na skandal, kiedy ponoć jest centralne zapisywanie na szczepionki, a pozostałe resztki powinny być oddawane potrzebującym! - skomentował Prezydent Miasta Sopotu.

Jak informują politycy opozycji, w Rzeszowie nie obowiązuje centralny system zapisywania do programu szczepionkowego. Punkty przyjmowania preparatów są ogólnodostępne i korzystają z nich nawet osoby w wieku 20-30 lat. 

– We wtorek rozpoczynamy kontrolę w Ministerstwie Zdrowia. Mamy informacje, że w stolicy Podkarpacia mógł zaszczepić się każdy, nawet młodzi ludzie, a starsi i schorowani czekają – mówi na łamach Rzeczpospolitej Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni do Polski ma trafić dwa miliony szczepionek. Do końca kwietnia liczba ma wynosić 7 mln. Według prognoz Rady Ministrów, liczba szczepień ma wynosić milion tygodniowo. Do szóstego kwietnia jedną dawkę preparatu przyjęło 4 591 351 obywateli. 2 074 033 zostało całkowicie zaszczepionych. 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%