Zamknij
REKLAMA

Wielkanoc na sopockich drogach: kary dla "rajdowców" i jadących na podwójnym gazie

18:44, 06.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Źródło: KMP w Sopocie
REKLAMA

Jak co roku, w trosce o bezpieczeństwo w czasie Świąt Wielkanocnych, sopoccy policjanci prowadzili wzmożone działania na ulicach miasta. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego oraz z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku udaremnili dalszą jazdę czterem mężczyznom, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali samochodami lub rowerem. Policjanci drogówki odnotowali też 66 przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami, a dwóch z nich, którzy z prędkością 118 i 131 km/h jechali przez Sopot, straci uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. W ciągu czterech minionych dni na ulicach Sopotu nie doszło do żadnego wypadku drogowego ani kolizji.

Od piątku (02.04.2021 r.) sopoccy policjanci prowadzili wzmożone działania na ulicach Sopotu, których celem było bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w okresie Świąt Wielkanocnych. Podczas świątecznego weekendu mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przeprowadzili blisko 100 interwencji w ruchu drogowym. W trakcie działań policjanci drogówki i pełniący służbę na ulicach Sopotu funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wyeliminowali z ruchu trzech mężczyzn, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali samochodami. Alkomat pokazał u nich od 1,5 do ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za swoje postępowanie poniosą oni odpowiedzialność karną. Ponadto sopoccy policjanci udaremnili dalszą jazdę 35-latkowi, który w stanie nietrzeźwości jechał rowerem.  

Czuwający nad bezpieczeństwem na drodze funkcjonariusze drogówki sprawdzali także prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami i odnotowali 66 wykroczeń. Wśród zatrzymanych do kontroli było dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość na Alei Niepodległości w Sopocie. 30-letni gdańszczanin jechał samochodem z prędkością 131 km/h, natomiast zmierzona prędkość pojazdu, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, dała wynik 118 km/h. Policjanci zatrzymali 30-latkowi i 22-latkowi prawo jazdy, które zgodnie z przepisami stracą na 3 miesiące. Ponadto zostali oni ukarani mandatami w kwocie 500 zł i na ich konto trafi 10 punktów karnych.

W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali też stan techniczny pojazdów i zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Co ważne, w ciągu czterech minionych dni na ulicach Sopotu nie doszło do żadnego wypadku drogowego ani kolizji.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozważną jazdę. Stosujmy się do przepisów obowiązujących na drodze i pamiętajmy, że obok nas są też inni uczestnicy ruchu drogowego. Dostosujmy też prędkość do warunków panujących na drodze - proszą funkcjonariusze.

Źródło: KMP w Sopocie

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%