Zamknij
REKLAMA

Największy przemyt leków od lat! Odbiorcą miał być mieszkaniec Trójmiasta

10:03, 31.03.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Krajowa Administracja Skarbowa / Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
REKLAMA

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o udaremnieniu przemytu ponad 8 tysięcy tabletek o łącznej wartości blisko 44 600 zł. Towar został nadany z Wielkiej Brytani w 11 paczkach. Jak podała redakcja trojmiasto.pl, jego odbiorcą miał być jeden z mieszkańców Trójmiasta. Ze względu na prowadzone postępowanie w tej sprawie, służby nie ujawniają, czy paczki miały trafić do Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Do ujawnienia nielegalnych leków doszło w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim. To największe w ostatnich latach ujawnienie środków farmaceutycznych na terenie tej placówki.

  • Pomorska KAS zatrzymała 11 przesyłek pocztowych zawierających nielegalne środki farmaceutyczne.
  • Przesyłki zawierające łącznie ponad 8 tysięcy tabletek zostały nadane w Wielkiej Brytanii dla odbiorcy z woj. pomorskiego.         

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Funkcjonariuszka z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni pełniąca służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim, która jest jeszcze w trakcie odbywania służby przygotowawczej, przeprowadziła kontrolę w sortowni przesyłek pocztowych. Rewizji poddała 11 przesyłek, które jak się okazało, zawierały środki farmaceutyczne w postaci tabletek.

Ze względu  na uzasadnione podejrzenie naruszenia art. 124 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, który stanowi, iż „Kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" zatrzymano łącznie 8.400 szt. tabletek  o  przybliżonej wartości 44 600 zł.

Orientacyjna wartość niezapłaconych podatków (cło, akcyza, VAT) to ponad 10 tysięcy złotych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

[ZT]8176[/ZT]

[ALERT]1617174759302[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%