Zamknij
REKLAMA

Kontynuacja prac drogowych i planowane remonty nawierzchni

15:06, 07.11.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Od 7 do 13 listopada 2018 r. planowane są następujące prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

1) Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego polegające na budowie dwóch rond. Wprowadzona została następująca organizacja ruchu:

  • Do ruchu została oddana część wybudowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Obodrzyców i Wejherowskiej. Ruch na rondzie będzie się odbywał od strony Centrum i od strony Brodwina. Na odcinku ul. Obodrzyców od ul. Łużyckiej do ul. Wejherowskiej ruch będzie się odbywał w jednym kierunku – od Brodwina do ronda. Na odcinku ul. Wejherowskiej pomiędzy ul. Obodrzyców i Kraszewskiego ruch będzie się odbywał po jednej jezdni (bliżej torów). Na skrzyżowaniu ul. Wejherowskiej i Kraszewskiego powstało tymczasowe rondo. 

2) Kontynuowane będzie całkowite zamknięcie ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Reja do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego włącznie. Spowodowane jest to przebudową układu drogowego ulicy. Na czas prac dojazd możliwy będzie do ul. Wyspiańskiego od strony ulicy Reja.

3) Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ulicą Haffnera i ulicą Wejherowską.

  • W pierwszym etapie wyłączone z użytkowania zostały:  chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdyni. Ruch samochodowy odbywa się na dotychczasowym, lewym pasie na kierunku do Gdyni oraz dotychczasowej dwupasowej  jezdni w kierunku Gdańska, według schematu: dwa pasy dla pojazdów poruszających się w kierunku Gdyni, jeden pas dla pojazdów poruszających się w kierunku Gdańska.  Z użytkowania został wyłączony również: przystanek autobusowy na kierunku do Gdyni oraz przejście dla pieszych przez Aleje Niepodległości. Powyższe pozwoliło, dla zwiększenia przepustowości, wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Wejherowską. Podczas prowadzonych robót prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w bezpośrednim sąsiedztwie budowy.

W dniu 5 listopada rozpoczęto drugi etap prac w związku z czym dodatkowo zamknięto drugi pas ruchu w kierunku Gdyni. Ruch na wiadukcie odbywa się na jednym pasie zarówno w kierunku Gdyni oraz w kierunku Gdańska.

4) Kontynuowane będzie całkowite zamknięcie odcinka ulicy W. Budzysza pomiędzy ul. Powstańców Warszawy a ul. Haffnera w Sopocie. Jest to podyktowane przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych.

5) Kontynuowana będzie przebudowa ciągu pieszojezdnego łączącego ul. Kubacza z ul. Bohaterów Monte Cassino. W związku z prowadzonymi pracami- od strony ul. Kubacza nie będzie możliwości dojazdu do parkingu podziemnego.

6) Kontynuowane będzie całkowite zamknięcie ulicy Goyki na odcinku pomiędzy ul. Powstańców Warszawy a ul. Haffnera. Zamknięcie związane jest z budową sieci gazowej.

Na czas prac wprowadzone zostały objazdy ulicą Mokwy oraz ulicą Powstańców Warszawy w stronę Gdyni.  Zakończenie prac - 7 listopada br.

7) Planowane są prace polegające na remoncie ubytków w nawierzchni jezdni na:

- ul. Cieszyńskiego,

- ul. Okrężnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną do skrzyżowania z ul. Księżycową,

Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

8) W dniach 7-8 listopada br. planowane są prace polegające na wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych na dwóch pomnikach przyrody znajdujących się na:

- ul. Wybickiego na wysokości posesji  nr 9,

- ul. Pułaskiego na wysokości posesji nr 16,

Podczas prowadzenia prac możliwe połówkowe zajęcie jezdni.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone