Zamknij
REKLAMA

Policjanci odnaleźli ciało zaginionego wędkarza z Gdańska

10:10, 17.02.2021 | P.S
Skomentuj KMP Gdansk
REKLAMA

Od wczoraj, 15 lutego br. policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 59-letniego mężczyzny. Zaginiony Janusz Karpowicz wyszedł z miejsca zamieszkania 14 lutego, około godziny 6.30 z zamiarem pojechania na ryby i do chwili obecnej nie powrócił do domu, ani nie skontaktował się z najbliższymi. W poszukiwaniach udział biorą policjanci z komendy miejskiej i komisariatów, Oddziałów Prewencji Policji z Gdańska, policjanci z komisariatu wodnego oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Mężczyzna poszukiwany jest przez policjantów nie tylko na lądzie, ale też z wody i z powietrza.

AKTUALIZACJA

Odnaleziono zwłoki mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono 15 lutego. 59-letni mieszkaniec Gdańska najprawdopodobniej wędkował na lodzie, który się pod nim załamał. Na miejscu odnalezienia ciała pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Policjanci apelują do wszystkich pasjonatów wędkarstwa o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Temperatury nie sprzyjają tworzeniu się grubej pokrywy lodowej na wodach. Każde wejście na zamarznięty akwen może doprowadzić do tragedii.

Kilkudziesięciu policjantów od wczoraj poszukuje zaginionego 59- letniego Janusza Karpowicza, który 14 lutego o godzinie 6.30 wyszedł z miejsca swojego zamieszkania przy ul. Trakt Św. Wojciecha z zamiarem pojechania nad Wisłę na ryby. Mężczyzna do tej pory nie wrócił do domu, nie skontaktował się również z rodziną.Zaniepokojeni najbliżsi powiadomili policjantów o zaginięciu wczoraj około godziny 15. Komendant komisariatu na Oruni podjął decyzję o alarmie dla jednostki. Kilkudziesięciu policjantów prewencji wspieranych przez policjantów z wydziału kryminalnego i Oddziału Prewencji Policji z Gdańska szukają zaginionego 59- latka.Do poszukiwań wykorzystywane są techniczne środki namierzania oraz zaangażowano znaczne siły policyjne, strażaków na quadach, policjantów z komisariatu wodnego, którzy sprawdzają nabrzeże. W działaniach uczestniczy też policyjny pies tropiący. Poszukiwania prowadzone są również z powietrza za pomocą policyjnego drona.Policjanci sprawdzają również miejsca, w których może przebywać mężczyzna, sprawdzane są szpitale, przychodnie, parki skwery, przystanki komunikacji miejskiej. Przekazano informację o zaginionym, do komunikacji miejskiej. Policjanci sprawdzają zapisy z kamer monitoringu oraz analizują zdobyte informacje.

Rysopis zaginionego

Karpowicz Janusz ma około 183 cm wzrostu, niebieskie oczy, szczupłą budowę ciała, włosy krótkie w kolorze ciemnego blondu.

Mężczyzna w dniu zaginięcia ubrany był w buty tzw. gumofilce, skarpety wełniane jasne, spodnie rybackie na szelkach tzw. wodery koloru ciemnego. Mężczyzna miał na sobie kurtkę o długości 3/4 moro koloru zielonego, z kapturem zapinaną na zamek. Mężczyzna na głowie miał założona czapkę z daszkiem koloru granatowego, kominiarkę. Mężczyzna zabrał z mieszkania wędki, świder do lodu oraz wiadro.

Mężczyzna na ramieniu ma tatuaż w kształcie orła.

W przypadku posiadania informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu 59-latka bądź ustaleniu jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt z komisariatem przy ulicy Platynowej 6F pod nr tel. dyżurnego: 47 741-67-22 lub alarmowym 112.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

[ZT]7587[/ZT]

[ALERT]1613549904625[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%