Zamknij
REKLAMA

Uratowano prawie pół tysiąca osób! Sopockie WOPR podsumowuje rok 2020

09:45, 20.01.2021 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Sopockie WOPR postanowiło podsumować miniony rok. Choć pandemia dała się wszystkim we znaki, to Sopot przed długi czas pozostawał celem wakacyjnych podróży dla wielu turystów z naszego kraju. To z kolei wpłynęło na liczbę interwencji, a także osób potrzebujących pomocy. Jak wynika z ratowniczych statystyk, w 2020 roku ze wsparcia sopockiego WOPR-u skorzystało ponad pół tysiąca osób. Czego możemy dowiedzieć się z tego podsumowania?

O wynikach swoich działań ratownicy poinformowali na profilu w mediach społecznościowych. Jak czytamy w podsumowaniu opublikowanym we wtorek, 19 stycznia, w roku 2020 Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie koordynowało łącznie 413 akcji, w których pomocy potrzebowało 530 osób. Podczas tych akcji uratowano 489 osób, jednakże mimo wysiłków wszystkich służb odnotowano również 34 zgony.

Ratownicy Sopockiego WOPR, podobnie jak dyspozytorzy CKRW Sopot mieli dość dużo pracy, bezpośrednio uczestniczyli w 117 akcjach, w których na pomoc oczekiwało 133 osób, pomóc udało się 124 osobom, niestety mimo podejmowanych wysiłków 5 osób zmarło.

Pierwsza akcja sopockich ratowników miała miejsce 29 stycznia , a ostatnie działania, w których brali udział 30 grudnia. Obie akcje odbywały się w tym samym miejscu na terenie Gdańska i niestety obie zakończyły się tragicznie.

Jedna statystyka, pomimo swojej dużej liczby, jest optymistyczna. To liczba godzin, które sopoccy ratownicy przepracowali w formie wolontariatu (nieodpłatnie). Tych jest aż 8469! Bez tej nieocenionej pomocy i zaangażowania ratowników, wielu ludziom nie udałoby się pomóc.

Podczas działań i codziennej pracy, silniki w łodziach i skuterach WOPR-u przepracowały 383 godziny, a quady ratowników przejechały blisko 2000 km".

– Życzymy sobie i Państwu aby ten rok był bezpieczniejszy, a nasze statystki były zdecydowanie niższe, bo choć każda uratowana osoba to dla Nas ogromna satysfakcja, to jednak za każdą akcją, nawet najmniejszą i finalnie zakończoną pozytywnie, stoi dramatyczna niepewność i strach bliskich osób oczekających na brzegu. W 2021 prosimy Państwa o rozsądek i rozwagę nad wodą - nie stańcie się Państwo częścią naszej statystyki – apelują ratownicy w mediach społecznościowych.

Źródło: Sopockie WOPR, Facebook

[ZT]6387[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%