Zamknij
REKLAMA

Odrębne sale, system hybrydowy i brak wytycznych! Sopoccy uczniowie wrócili do szkół

19:59, 18.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Po zakończeniu ferii dziś uczniowie kl. I-III szkół podstawowych wrócili do nauki w szkołach. W Sopocie ze względów bezpieczeństwa stworzyliśmy system hybrydowy (zajęcia stacjonarne z jednym nauczycielem, zajęcia zdalne z języka obcego czy religii). Na lekcjach pojawiło się dziś 91 proc. dzieci (z 210 uczniów).

Sopockie szkoły przygotowały się na ponowne przyjęcie uczniów bardzo dobrze i sprawnie, za co wszystkim zaangażowanym osobom dziękuję - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. W trosce o zapewnienie jak największego bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, by ograniczyć do minimum zagrożenie transmisji wirusa, udało się stworzyć system hybrydowy: lekcje z jednym głównym nauczycielem stacjonarnie i zajęcia online z języka obcego czy religii. Niestety po raz kolejny rząd swoją nagłą decyzją o powrocie dzieci do szkół nie pozostawił placówkom dużo czasu na organizację tego. Dlatego Sopot z budżetu miasta przekazał dodatkowe środki dla nauczycieli, którzy będą się opiekować uczniami podczas zajęć online - dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Zajęcia prowadzone są w ścisłym reżimie sanitarnym, m.in. każda klasa ma zapewnioną odrębną i stałą salę, uczniowie z różnych klas podczas pobytu w szkole nie będą się kontaktować ze sobą, przerwy zorganizowane są w różnym czasie.

W uzgodnieniu z Miastem dyrektorzy placówek przygotowali organizację/plan lekcji uwzględniający obecność w klasie tylko jednego i tego samego nauczyciela. Tym samym zajęcia z religii i jęz. angielskiego prowadzone są w zdecydowanej większości (90 proc.) w formie zdalnej.

Wszystkie procedury oraz inne wymagania zostały określone w regulaminach poszczególnych szkół. Uzyskały też pozytywną opinię sopockiego sanepidu. Wszystkie szkoły zaopatrzone są w niezbędny sprzęt i środki sanitarne.

Nadal jednak nie ma żadnych wytycznych, jak będą wyglądały i kiedy będą przeprowadzone szczepienia dla nauczycieli szkół, przedszkoli czy żłobków, bo pamiętajmy, że te ostatnie pracują cały czas w trybie stacjonarnym - dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. - Apelujemy o jak najszybsze objęcie wszystkich nauczycieli i opiekunów szczepieniami, bo tylko to zapewni prawdziwe bezpieczeństwo funkcjonowania placówek oświatowych. Szkoda także, że to Ministerstwo Edukacji i Nauki nie pomyślało o przeznaczeniu takich środków na wynagrodzenia dla nauczycieli pozostających w klasach z uczniami podczas zajęć zdalnych.

Urząd Miasta Sopotu 

[ZT]7204[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%