Zamknij
REKLAMA

Sopot: Kolejny etap przebudowy al. Niepodległości! Znamy termin zakończenia prac

17:30, 20.11.2020 | P.S
Skomentuj Kolaż. Wizualizacja: Biuro Projektów Highway / materiały UMS
REKLAMA

Najszybciej, bo już w dniach 24-26 listopada planowane jest asfaltowanie nawierzchni obecnie wyłączonych z ruchu: al. Niepodległości i ul. Wejherowskiej. Odbędzie się to bez zmian organizacji ruchu.

W kolejnym etapie, w dniach 30 listopada – 3 grudnia br. nastąpią utrudnienia w ruchu związane z asfaltowaniem jezdni al. Niepodległości i ul. Wejherowskiej w kierunku Gdyni.

Jezdnia al. Niepodległości od ul. Pokorniewskiego do wiaduktu wraz z ul. Wejherowską do ronda ul. Kraszewskiego będą zamknięte. Ruch dwukierunkowy odbywał się będzie dwoma pasami ruchu jezdni al. Niepodległości kierunku Gdynia - Gdańsk. Na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Malczewskiego sygnalizacja będzie wyłączona, skręt w lewo w ul. Malczewskiego będzie zabroniony. Wyjątkiem będzie tu komunikacja publiczna – autobusy miejskie.

Dojazd do Brodwina i Kamiennego Potoku, jadąc od Gdańska, wyglądać będzie następująco: należy dojechać do skrzyżowania z ul. Zamkowa Góra (przy Lidlu), zawrócić i dojechać do ul. Wejherowskiej, skręcić w prawo za wiaduktem lub dalej w prawo w ul. Malczewskiego.

Jadąc z Brodwina i Kamiennego Potoku w kierunku Gdyni należy jechać zalecanym objazdem przez Malczewskiego – Sopocką - Wielkopolską lub zawrócić na al. Niepodległości ulicami Armii Krajowej - 23 Marca.

W piątek 4 grudnia przywrócona zostanie sygnalizacja świetlna al. Niepodległości/ Malczewskiego i przejazd ul. Wejherowską. Ostatni etap budowy obejmie zamknięcie jezdni al. Niepodległości kierunek Gdynia - Gdańsk od wiaduktu w kierunku Malczewskiego.

Przypomnijmy:

Przebudowa al. Niepodległości na odcinku obejmującym skrzyżowanie z ulicami Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie realizowany jest jako część projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (RPO ZIT) oraz projektu pn. Zagospodarowanie wód opadowych w zlewniach cieków i kanałów zlokalizowanych na terenie miasta Sopotu, uchodzących do Zatoki Gdańskiej – Etap II.

Zakres prowadzonych prac jest tam bardzo szeroki i obejmuje m.in.:

  • budowę lub przebudowę sieci mediów: sieć gazowa, teletechniczna, energetyczna, wodociągowa, kanalizacja sanitarna, deszczowa, trakcja; 
  • wykonanie nowej konstrukcji drogowej, chodników, ścieżki rowerowej, murków oporowych;
  • przebudowę jezdni al. Niepodległości na odcinku od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Wejherowską wraz z przebudową obustronnych chodników i jednostronnej ścieżki rowerowej;
  • wydłużeniu pasa lewoskrętu w ulicę Malczewskiego;
  • umożliwieniu zawracania poprzez budowę wyspy centralnej na skrzyżowaniu z ul. Malczewskiego;
  • wprowadzeniu śluzy dla autobusów;
  • wykonanie niezbędnych zabezpieczeń zieleni, wycinek, przesadzeń, nasadzeń, pielęgnacja zieleni w okresie gwarancji, elementów małej architektury.

Zgodnie z warunkami umowy, prace powinny zakończyć się 30 kwietnia 2021 r.

Urząd Miasta Sopotu

[ZT]6518[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

RafałRafał

4 0

Czy tam będzie można zawracać ??? !!! 03:10, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlejOlej

4 0

Organizacja prac jest tragiczna
Najpierw remont mostu, potem dłubanie na Niepodleglosci. Inaczej nie można tego nazwać. Zero koordynacji robót. Pół roku TAAAKIE ograniczenie ruchu na głównej magistrali??? Chyba tylko *%#)!& to zorganizowali i zatwierdzili 01:49, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

1 0

W Sopocie nie al. Tylko Aleja. To nazwa własną ulicy, a nie określenie konstrukcji technicznej ulicy. Czyli poprosimy o pisanie: Aleja Niepodległości. 11:18, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA