Zamknij
REKLAMA

Sopot - To jest wojna! Kolejne protesty na ulicach kurortu i całego Trójmiasta [LISTA TRÓJMIEJSKICH PROTESTÓW]

13:14, 29.10.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Od kilku dni na ulice polskich miast wyszli protestujący, którzy sprzeciwiają się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie stwierdzili, że aborcja ze względu wady płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Strajki odbywają się również w Trójmieście. W związku z tym, zablokowane mogą być niektóre ulice oraz centra miast. Gdzie i kiedy odbędą się najbliższe protesty w Sopocie, Gdyni i Gdańsku?

[29.10.2020]

 • Sopot - To jest wojna! (18:00) - młodzieżówki partii lewicowych organizują w Sopocie wydarzenie polegające na wspólnym spacerze po mieście. Miejscem zbiórki będzie Plac Przyjaciół Sopotu. - Pamiętaj o dystansie społecznym i maseczce! Koniecznie weź ze sobą transparent, parasol albo coś do robienia hałasu - informują organizatorzy wydarzenia.
 • Strajk generalny Pomorze (15:30) - uczestnicy strajku mobilnego spotykają się o 15.30 na parkingu przy Multikinie w Gdańsku. Protestującym kobietom mają towarzyszyć przedstawiciele branż, które ucierpiały w wyniku obostrzeń nałożonych przez rząd: gastronomia, fitness itp. Z Gdańska udadzą się w stronę Gdyni. Organizatorzy proszą, by piesi dołączyli do protestu za kawalkadą aut lub ustawili się na chodnikach, wzdłuż trasy przejazdu. Protestujący kierowcy wyruszą o 16:00.
 • #WyrokNaKobiety - Czarny Czwartek (16:00) - protest pieszy wyruszy w Gdyni o 16:00 ze Skweru Kościuszki. O tej samej porze wyruszy protest samochodowy. - Zaczynamy pod Rivierą i po tradycyjnym już kółeczku po centrum (Władysława IV do Horały i powrót Świętojańską) jedziemy odwiedzić i pozdrowić Witomino, Chwarzno i Wiczlino! Ze Świętojańskiej kierujemy się na ulicę Kielecką, pozdrawiamy Witomino i jedziemy dalej Chwarznieńską. Następnie z Chwarznieńskiej w Wiczlińską (tak, z ronda), i potem już prościutko w dół aż do Wielkopolskiej - pozdrawiamy Karwiny. Z Wielkopolskiej zapraszamy Was Aleją Zwycięstwa do centrum Gdyni, to już będzie taka pora, że piesi będą za Wami tęsknić - czytamy w wydarzeniu na Facebooku.
 • Szybki Czwartek inaczej - blokujemy miasto z Kobietami (20:30) - kierowcy dołączają do strajków o 20:30. Spotykają się przy McDonald’s, niedaleko Uniwersytetu Gdańskiego.

 

[28.10.2020]

 • Gdański strajk uczniowski (16:00) - protestujący spotkają się w Gdańsku, w okolicy Nowego Ratusza
 • Strajk mobilny (16:00) - kierowcy wyruszą o 16:00 spod Opery Bałtyckiej i zawrócą przy ulicy Czyżewskiego. Celem będzie wsparcie Strajkodisco.
 • Czarna Środa w Gdyni (16:00) - protest pieszy wyruszy o 16:00 ze Skweru Kościuszki. Blokada głównych ulic w mieście planowana jest do późnych godzin nocnych
 • Protest samochodowy Gdynia (16:00) - kierowcy wyruszą o 16:00 z parkingu przy CH Riviera. Planują jechać w kierunku Pustek Cisowskich, by następnie wrócić do centrum miasta i blokować główne ulice Gdyni.
 • Spacer po Sopocie (18:00) - protestujący spotkają się pod kościołem świętego Jerzego. Proszą o zabranie zniczy, baloników oraz instrumentów muzycznych. Organizatorzy zwracają uwagę, że wydarzenie będzie miało charakter rodzinny i przyjdą na nie rodziny z dziećmi.
 • Strajkodisco general! (18:00) - protestujący spotkają się przy CH Manhattan. Chcą zablokować pobliskie skrzyżowanie "tańcząc na zgliszczach systemu". Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadać będzie znajdujący się nieopodal klub Ziemia.

 

[2710.2020]

 • #WyrokNaKobiety Wkurzony Wtorek - we wtorek uczestniczki oraz uczestnicy strajku spotykają się o 16:00 w Gdyni. Protestujący zgromadzą się na Skwerze Kościuszki.
 • Protest samochodowy - o 16:00 uczestnicy protestu samochodowego ruszą ze skrzyżowania Wielkopolska/Zwycięstwa, będą kierować się na Morską, by następnie zablokować Obwodnicę Trójmiasta i dojechać do Galerii Bałtyckiej. W Gdańsku dojdzie do zawrócenia i powrotu do Gdyni. 
 • #OstraJazdaKobiet Gdańsk - Sopot - Gdynia - protestujący z Gdańska wyjadą o 18:00 na Aleję Legionów i będą kierowali się w kierunku Ergo Areny, by następnie zablokować ulice Dolnego Sopotu. Po dojeździe do Orłowa nastąpi pętla i powrót do Gdańska Głównego.
 • Rodzinny kondukt żałobny ze zniczami po Monciaku - Matka Kurwa Polka, 3 Siostry oraz Dwie Zmiany organizują wydarzenie w Sopocie. Zachęcają do zabrania dzieci na spacer oraz odpalenia zniczy. Spotkanie rozpocznie się przy Dwóch Zmianach, skąd protestujący udadzą się w dół ul. Bohatera Monte Cassino.
 • To jest wojna #Gdańsk - strajkujący w Gdańsku spotkają się pod Sądem Okręgowym o 18:00. Na miejscu prawnicy wyjaśnią obecną sytuację prawną. "Przystanek pierwszy Pomnik Jana III Sobieskiego, gdzie połączymy się z dużą manifestacją organizowaną przez PPS, Studencki Komitet Antyfaszystowski i Dziewuchy Dziewuchom. Przystanek drugi niech pozostanie naszą wspólną tajemnicą..." - czytamy na stronie wydarzenia.
(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

OkoOko

10 16

Nie jestescie same. Cala polska spiewa z wami *********** z pisowcami 16:27, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DandysDandys

15 5

to taka nowa moda żeby epatowac bluzgami? 22:13, 27.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AGAAGA

0 3

Inne słowa wydają się być niedostrzegane. Ktoś zabiera nam wolność. Od przemocowców odchodzi się z krzykiem słów. Tym krzykiem są te przekleństwa, wyrazem bólu, smutku i niezgody. 09:23, 29.10.2020


arekarek

1 3

inaczej pisowcy nie zrozumieją...... 13:48, 29.10.2020


MatkaMatka

14 2

Od poniedziałku dzieciaki do szkoły i na uczelnie, nie boją się wirusa w tłumie w szkole też im nic nie będzie, a nauczyciele do pracy 20:02, 28.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XavięXavię

1 3

Trudno po wczorajszym będzie wam przebić Gdańsk, w Gdyni słabo jak zawsze. WY********ć 14:18, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA