Zamknij
REKLAMA

Policja udaremniła próbę samobójczą! Nastolatek z Sopotu otarł się o śmierć

13:05, 15.10.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania. Sopoccy policjanci po tym jak otrzymali informację, że nastolatek połknął tabletki i próbuje odebrać sobie życie natychmiast ruszyli mu z pomocą. Gdy mundurowi wbiegli do mieszkania zauważyli przerażonego ojca i jego półprzytomnego syna, który ciężko oddychał. St. sierż. Mariusz Las i sierż. Łukasz Mścichowski od razu podjęli decyzję o przygotowaniu płynu, który spowodował wymioty u młodej osoby. Dzięki temu nastolatek poczuł się lepiej i można było już z nim logicznie rozmawiać. Funkcjonariusze udzielili mu również pomocy przedmedycznej do czasu przybycia karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala.  

Wczoraj wieczorem Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego powiadomiło policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, że w jednym z mieszkań nastolatek połknął tabletki i chce odebrać sobie życie. Z chwilą otrzymania tego zgłoszenia dyżurny sopockiej komendy pilnie skierował na miejsce policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Gdy interweniujący funkcjonariusze wbiegli do mieszkania zauważyli w jednym z pokoi przerażonego ojca, który trzymał na kolanach półprzytomnego syna, który ciężko oddychał. 

Mając informację, że nastolatek połknął znaczną ilość tabletek, st. sierż. Mariusz Las i sierż. Łukasz Mścichowski od razu podjęli decyzję o przygotowaniu roztworu z solą, który spowodował u nastolatka wymioty. Dzięki podanemu płynowi młody mieszkaniec Sopotu zwymiotował zażyte tabletki, zaczął czuć się lepiej i można było już z nim logicznie rozmawiać. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz udzielili wsparcia jego ojcu. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł nastolatka do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy specjalistów. 

Zdecydowane i natychmiastowe działanie sopockich policjantów i szybko udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia. 

Policjanci przypominają i apelują

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1602759358132[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA