Zamknij
REKLAMA

Sopot: Dziesiątki kontroli na drogach! Trwają działania pod nazwą "Truck & Bus"

15:00, 13.10.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Na ulicach Sopotu trwają działania pod nazwą „Truck & Bus”. Ich celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Tylko wczoraj policjanci drogówki przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli pojazdów, ujawnili 32 wykroczenia i zatrzymali dowody rejestracyjne 2 aut. Apelujemy o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami i tzw. busami. W dniach 12–13 października br. na terenie województwa pomorskiego trwają działania „Truck & Bus”. Ich celem jest ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan techniczny i wyposażenie pojazdów, sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy. Niemniej jednak każde inne zachowanie niezgodne z prawem spotyka się również z działaniem Policji.

Tylko wczoraj policjanci sopockiej drogówki przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli pojazdów i ujawnili 32 wykroczenia polegające m.in. na przekraczaniu dozwolonej prędkości, nieprawidłowej zmianie pasa ruchu i jazdy bez wymaganych świateł. Wobec sprawców wykroczeń stróże prawa stosowali mandaty, pouczenia lub wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie wczorajszych działań funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji zatrzymali też dowody rejestracyjne 2 aut. Ponadto wczoraj rano policjanci drogówki pracowali na miejscu kolizji drogowej na ul. Łokietka, w której uczestniczył samochód osobowy i ciężarowy. Interweniujący funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem daf poprzez nieprawidłowe wykonywanie manewrów skrętu spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zderzył się z mazdą. Sprawca wykroczenia skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, dlatego w tej sprawie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze i prowadzą działania mające na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony piątek (09.10.2020 r.) w trakcie prowadzonych działań pod nazwą „Bezpieczny Pieszy” funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas tych działań policjanci odnotowali 56 wykroczeń popełnionych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dotyczyły one m.in. przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami, jazdy rowerem po chodniku oraz przekraczania jezdni przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych, jak i innych osób na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Apelujemy o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1602590079619[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA