Zamknij
REKLAMA

Sopot został objęty żółtą strefą! Czekają nas kolejne obostrzenia

15:04, 24.09.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

W trakcie czwartkowego podsumowania prac sztabu kryzysowego poinformowano o kolejnych obostrzeniach związanych z epidemią na terenie kurortu. Jak podała wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim, Sopot został zakwalifikowany przez Ministerstwo Zdrowia do żółtej strefy. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest gwałtowany wzrost liczby zachorowań związany m.in. z ogniskami infekcji dotyczącymi sopockich uczniów i seniorów.

Z nowymi ograniczeniami mieszkańcy Sopotu będą musieli liczyć się już od najbliższej soboty, 26 września. Decyzją Ministerstwa Zdrowia do żółtej strefy przyporządkowano także powiaty: myślenicki, gostyński, aleksandrowski, brzeski, bytowski, milicki, nowotarski, suski, trzebnicki, otwocki, kłobucki, działdowski, nidzicki, piotrowski, tatrzański, limanowski, międzychodzki i przasnyski.

Powiaty, w których tempo przyrostu zakażeń jest szczególnie wysokie zostają zakwalifikowane do strefy żółtej (między 6 a 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców) lub czerwonej (powyżej 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców). 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te - w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie - są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Kolorem niebieskim na mapie zaznaczono te z powiatów, które choć nie kwalifikują się do żadnej ze stref, to wykazują tendencję, która może grozić nałożeniem dodatkowych ograniczeń w najbliższej przyszłości.

Żółta strefa - co to oznacza? Urząd Miasta wyjaśnia

Zakwalifikowanie danej gminy do konkretnej strefy wiąże się z wprowadzeniem obostrzeń wynikających z przepisów prawa. Sopot, ze względu na znaczny wzrost zachorowań, trafił dziś do strefy żółtej.

Obecność w tej strefie wiąże się z:

 • Organizacja kongresów i targów - 1 osoba na 4 m²
 • Wydarzenia sportowe - 25% widowni
 • Wydarzenia kulturalne - 25% publiczności limit 100 osób
 • Gastronomia - 1 osoba na 4 m²
 • Działalność hotelarska - jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek.
 • Aquaparki i baseny - 75% obłożenia obiektu
 • Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne - 1 osoba na 10 m²
 • Siłownie – 1 osoba na 7 m²
 • Kina – 25% publiczności
 • Sanatoria, rehabilitacja uzdrowiskowa - warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.
 • Zgromadzenia - zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos.
 • Wesela i inne uroczystości „rodzinne” - 100 osób, z wyjątkiem obsługi
 • Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - 100 osób, z wyjątkiem obsługi
 • Transport zbiorowy - pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:
 1. 100 % liczby miejsc siedzących albo
 2. 50 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych.

Obowiązek zakrywania ust i nosa.

 • Kluby nocne, dyskoteki – zakaz prowadzenia działalności

Urząd Miasta Sopotu 

 

[ZT]5962[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ciekaweciekawe

5 9

a o ile sie nie myle kuratorka z ramienia ministra edukacji mowila zeby pozytywnie myslec to wszystko bedzie dobrze a wczesniej premier zapewnial ze juz sobie poradzilismy, teraz nas zamkna, odbiora 500 plus, dodatkowe emerytury..suweren zadowolony???? 16:26, 24.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

7 1

Po co czytać komentarze sfrustrowanych miernot... 19:27, 24.09.2020


MM

8 9

Nieciekawie sie robi.
Wczoraj byłam na spacerze z ktorego w okolicy przed molem zrezygnowałam. Dzikie tlumy nie respektujace dystansu. Ludzie zachowuja sie prymitywnie. Dzieki takiemu lekcewazeniu nigdy nie pozbedziemy sie covida. 23:44, 24.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA