Zamknij
REKLAMA

Sopot: Urząd Miasta komentuje wzrost zakażeń. "Głównym ogniskiem prywatna wycieczka seniorów"

12:11, 24.09.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Prywatna wycieczka sopockich seniorów stała się źródłem zachorowania na COVID-19 wśród jej uczestników i ich bliskich. Od weekendu wśród tej grupy mieszkańców zanotowano ponad 20 zachorowań. Tym samym liczba aktywnych zakażeń w mieście, w krótkim czasie, wzrosła do 39 osób.

Główne ognisko zachorowań w Sopocie, to prywatna, komercyjna wycieczka (ponad 20 chorych plus 7 członków rodzin). 

Miasto zaproponowało pomoc osobom, które zachorowały podczas wycieczki oraz tym, którzy w niej uczestniczyli, a dziś objęci są kwarantanną. Na dziś, żadna z osób nie zadeklarowała, że taka pomoc jest jej potrzebna. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest do dyspozycji, aby pomóc z dowozem jedzenia, zakupach, wyprowadzaniem np. psów. Przypominamy, że miasto wdrożyło specjalne systemy i procedury, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Sopocki Dom Pomocy Społecznej zamknięty jest dla odwiedzających od 10 marca. W rygorze COVID-19 funkcjonuje sopocki MOPS - informuje Anna Dyksińska z sopockiego Urzędu Miasta.

Sytuacja w sopockich szkołach jest stabilna. Zakażenie potwierdzono u dwójki uczniów oraz jednego nauczyciela. Na kwarantannie przebywają uczniowie w sumie 3 klas dwóch placówek edukacyjnych oraz 11 nauczycieli. Sanepid nie odnotowuje skoku zachorowań.

Decyzją miasta do 20 września wstrzymane były wszelkie wyjazdy uczniów, wprowadzono obowiązkowe mierzenie temperatury oraz obowiązek noszenia maseczek w miejscach wspólnych. Nakaz noszenia maseczek został utrzymany. Temperatura mierzona jest wyrywkowo oraz w przypadku wątpliwości. Dopuszczono jednodniowe wyjścia, obejmujące uczniów tylko jednej klasy.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Czas pandemii to wielkie wyrzeczenie dla nas wszystkich. Zdumieniem napawają mnie informacje o organizowaniu wycieczek, szczególnie dla grupy osób, która najbardziej narażona jest na ciężkie powikłania covidowe. To wysoce nieodpowiedzialne lub po prostu głupie. W dużej mierze od nas zależy nasze zdrowie i życie, od naszych odpowiedzialnych postaw i zachowań. Maseczka zasłaniająca usta i nos, częste mycie rąk, ograniczenie kontaktów – to dekalog nas wszystkich na najbliższe tygodnie – komentuje Magdalena Czarzyńska – Jachim, wiceprezydent Sopotu.

 W związku z ryzykiem wejścia do żółtej strefy, w najbliższy weekend odwołane zostały imprezy plenerowe w mieście, m.in. bieg organizowany przez MOSIR.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA