Zamknij
REKLAMA

Sopot: wybuchy, śmigłowiec Black Hawk i policyjne chwyty. Niezwykłe sceny na sopockim molo [WIDEO-FOTO]

20:05, 29.07.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Pomorscy policjanci zachęcali do wstępowania w swoje szeregi. Prowadzili również akcje informujące o zagrożeniu COVID-19 i bezpiecznym odpoczynku wakacyjnym. Festyn służb odbył się na sopockim molo.

W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz Komendy Miejskiej w Sopocie. Nie zabrakło m.in. oddziałów antyterrorystycznych, saperów oraz śmigłowca Black Hawk. Gościem honorowym wydarzenia był Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Chciałbym żeby noszenie maseczek stało się rzeczą po prostu modną. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa pilnujmy, żeby chronić się przed koronawirusem. Zachęcam, by wypoczynek był bezpieczny - stwierdził nadinsp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Wśród głównych atrakcji festynu policyjnego na sopockim molo znalazły się pokaz śmigłowca Black Hawk, detonacja ładunku wybuchowego, aranżowane akcje policyjne oraz prezentacja wykonywania komend przez psa policyjnego.

Festyn, który odbył się 29 lipca, skierowany był głównie do osób młodych. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z zawodem policjanta, poznać tajniki ruchu drogowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Funkcjonariusze zachęcali osoby, które dopiero wybierają swoją ścieżkę, by wstępowały w szeregi policji.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA