Zamknij
REKLAMA

Sopot: Rozpoznajesz go? Powiadom policję! Ma związek z kradzieżą i włamaniem do systemu bankowego

12:42, 22.05.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Sopoccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie prowadzą czynności w sprawie włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca kilka razy dokonał płatności zbliżeniowych m.in. za jedzenie, alkohol i papierosy wykorzystując w tym celu kartę płatniczą należącą do innej osoby.  Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę z monitoringu proszony jest o kontakt z Policją.

Do zdarzenia doszło 18 marca 2020 roku. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że sprawca poprzez użycie w transakcjach zbliżeniowych karty płatniczej należącej do innej osoby pokonał zabezpieczenia elektroniczne, włamał się do systemu bankowego, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy płacąc zbliżeniowo m.in. za jedzenie, alkohol i papierosy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze przeanalizowali zabezpieczone monitoringi i ustalili, że związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A.

Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na nr 47 74 26222 (dyżurny komendy), 47 74 26251 (prowadząca postępowanie) lub na numer alarmowy 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji. Informację można przekazać także mailowo pisząc na adres: komenda.sopot@gd.policja.gov.pl.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz