Zamknij
REKLAMA

Kino samochodowe i plenerowe - jakich wytycznych trzeba będzie przestrzegać? Pierwszy seans już w piątek

10:06, 19.05.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 22 maja odbędzie się inauguracja sezonu kin plenerowych i samochodowych. Na parkingu pod Operą Leśną w Sopocie powstaną równolegle dwie strefy kina – samochodowe i plenerowe, na dwóch wielkoformatowych ekranach. W pierwszej strefie tradycyjnego kina plenerowego widzowie zrelaksują się wygodnie w leżakach, a drugiej zasiadać będę w swoich samochodach. Jakie wytyczne przygotowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Wytyczne dla organizatorów kin samochodowych i plenerowych

Zgodnie z wytycznymi każdy z widzów zarówno przed, w trakcie, jak i po seansie musi pozostać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu. Ruch pieszy - jak wyjaśniono - dopuszczalny jest tylko i wyłącznie w przypadku konieczności skorzystania z toalety.

Dystans w kolejce do sanitariatów

"W przypadku kolejki do sanitariatów osoby muszą zachować 2-metrowy dystans od siebie. Liczba osób w sanitariacie jednoczasowo odpowiada połowie urządzeń przeznaczonych do skorzystania" - czytamy.

Gastronomia - jedzenie dostarczane do samochodów

Według MKiDN, wszelkie ewentualne dodatkowe usługi na terenie kina - w tym gastronomiczne - o ile będą dozwolone, powinny być dostarczane do samochodu przez obsługę kina bez możliwości opuszczenia pojazdu przez widzów. Ci natomiast powinni być zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem.

Środki ochronne

"Posiadanie środków ochronnych powinno być kontrolowane na etapie wjazdu na teren kina samochodowego lub plenerowego, a w przypadku ich braku organizator powinien zapewnić widzowi te środki we własnym zakresie lub odmówić wjazdu na teren kina" - poinformowano.

Wedle wytycznych, do udziału w pokazach w kinach samochodowych dopuszczane powinny być tylko samochody osobowe, a liczba osób w pojeździe powinna być zgodna z obowiązującymi normami.

"Obecnie nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących; wszystkie osoby nie zamieszkujące wspólnie, zobowiązane są do zakrycia ust i nosa w czasie przebywania w samochodzie" - wyjaśniono.

Pomiar temperatury

Resort podał też, że przy wjeździe na teren kina samochodowego każdy uczestnik pokazu - za zgodą - powinien zostać poddany przez obsługę bezdotykowemu mierzeniu temperatury, o czym powinien być wcześniej poinformowany.

"W przypadku stwierdzania u któregoś z uczestników pokazu temperatury powyżej 37 stopni Celsjusza, osoba taka wraz ze współpasażerami nie uczestniczy w pokazie i nie powinna zostać wpuszczona na teren kina (także o tym powinna być poinformowana przed przyjazdem na seans)" .

W wytycznych znalazła się ponadto zasada, że organizatorzy powinni umożliwić zakup biletów on-line lub w innej formie bezkontaktowej.

Podsumowując:

  • Każdy z widzów zarówno przed, w trakcie, jak i po seansie musi pozostać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu. Ruch pieszy dopuszczalny jest tylko i wyłącznie w przypadku konieczności skorzystania z toalety.
  • Wszelkie ewentualne dodatkowe usługi na terenie kina - w tym gastronomiczne - o ile będą dozwolone, powinny być dostarczane do samochodu przez obsługę kina bez możliwości opuszczenia pojazdu przez widzów.
  • W związku z otwarciem od poniedziałku (18 maja) kin samochodowych i plenerowych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało na swojej stronie internetowej wytyczne dla ich organizatorów. Przypomniano w nich, że zgodnie z aktualnymi zaleceniami resortu zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego uczestnicy pokazów powinni pozostawać w bezpiecznej odległości od siebie, co "powinno zostać umożliwione odpowiednim wyznaczeniem miejsc postojowych lub miejsc w plenerze".

Jak będzie to wyglądało w praktyce? Przekonamy się już w najbliższy piątek podczas pierwszego plenerowego seansu w Sopocie.

[ZT]4748[/ZT]

Polecane : Atrakcje w Sopocie lato

inf. Portal Samorządowy/MKiDN

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz