Zamknij
REKLAMA

Nie żyje Maciej Kosycarz. Fotoreporter zmarł w wieku 55 lat

10:44, 26.03.2020 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek w godzinach porannych zmarł Maciej Kosycarz, znany polski fotoreporter związany z Gdańskiem i Pomorzem.

Kontynuował fotograficzną tradycje zapoczątkowaną przez swojego ojca - Zbigniewa Kosycarza, niestrudzenie uwieczniając w kadrze życie gdańskiej metropolii. W 1992 roku ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Współpracował z wieloma gdańskimi gazetami. Od 1996 r. prowadził agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press KFP. Na przestrzeni lat organizował liczne wystawy i konkursy fotograficzne.

Był również wydawcą serii albumów z cyklu "Fot. Kosycarz – Niezwykłe zwykłe zdjęcia", zawierające fotografie Gdańska i regionu wykonane przez ojca i syna od 1945 roku do czasów współczesnych.

Jako fotoreporter został doceniony przez wielu. Nagrodzony m.in.. Medalem Medalem Księcia Mściwoja II, tytułem Gdańszczanina Roku 2009. a także Pomorską Nagrodą Artystyczną oraz nagrodą Wojewody Pomorskiego Sint Sua Praemia Laudi.

- Połączył pracowitość i pasję, gdy stworzył agencję Kosycarz Foto Press (KFP). Prowadzenie jej wymagało gigantycznej energii, dzięki której zarchiwizował i zdigitalizował dziesiątki tysięcy zdjęć swojego ojca, znanego fotoreportera prasowego w czasach PRL. Maciek kontynuował jego pracę od początku lat 90., również jako fotoreporter prasowy, m.in. w Wieczorze Wybrzeża i Głosie Wybrzeża. W pewnym sensie był “skazany” na życie dla świata mediów - podaje portal gdansk.pl.

Od 2016 roku zmagał się z chorobą nowotworową. Pomimo operacji, rak nie ustąpił, dając przerzuty już trzy lata później. Maciej Kosycarz w kwietniu skończyłby 56 lat.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone