Zamknij
REKLAMA

Zagrali na dachu bloku w Sopocie! Nowy klip L.U.C. [VIDEO]

20:00, 25.03.2020 | J.F
Skomentuj
L.U.C. facebook
REKLAMA

Słynne utwory kultowego DJ-a Premiera zostały zaaranżowane na jazzowy big band. Własnie tak kolektyw Rebel Babel Ensemble oddał hołd muzykowi. Prace nad projektem, w który zaangażowanych było około 100 muzyków, trwały ponad rok i realizowane były w USA i Polsce, w tym również w Sopocie!

Kolektyw Rebel Babel Ensemble zaaranżował samplowane utwory DJ-a Premiera na jazzowy big band. Projekt zrealizowany pod przewodnictwem L.U.C. – kompozytora, producenta i laureata wielu nagród za projekty łączące skrecze z muzyką klasyczną i filmową. 
Udział wzięli również: DJ Eprom, mistrz świata IDA, w kategoriach Show, Technical i Show Class oraz DJShop Workshop Battle i Skrecz.com Battle w kategorii Pro. Łącznie, w przedsięwzięciu wzięło udział prawie 100 muzyków z Europy i USA.

  • Nagrania prowadzono w Nowym Jorku, Los Angeles, Austin, Nowym Orleanie, Connecticut, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Sopocie (dach budynku na osiedlu Przylesie).

 DJ Premier to dla mnie wyjątkowy producent. Wychowałem się na jego brzmieniach słuchając w kółko taśm GangStarr, KRS ONE, Jeru The Damaja, M.O.P, Group Home i wielu innych, których dotknął talent Premiera. Jego twórczość wyznaczyła bardzo ważny kierunek w hip hopie i odcisnęła się mocnym piętnem na wszystkich wychowanych w czasach Golden Era. Ten hołd to mój osobisty ukłon w jego stronę — DJ Eprom

Rebel Babel Ensemble to liczący już 10 tysięcy muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając muzyków z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów na największych festiwalach jak również szalonych performensów łączących żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii. Projekt łączy muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów krzyżując kultury, języki i gatunki stylistyczne. Ideą projektu jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnianie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu. 

L.U.C.  - Facebook:

Przesyłka dostarczona do adresata. Adresat chyba zadowolony. Misja wykonana. Ostatnie dni były dla mnie bardzo stresujące. W dniu urodzin Dj Premiera opublikowaliśmy na LUCfilms nowy singiel rebelbabel, ktory był niespodzianką dla naszego mistrza Preemo. Cholernie się stresowalem mając świadomość, że jeżeli mu się to nie spodoba powinienem to usunąć pomimo, że pracowaliśmy nad tym rok.

 

W tym trudnym czasie prezent ten nabrał jeszcze głębszego, globalnego znaczenia.

 

Dziękuję Ci Preemo za Twoją otwartość i za to, że podzieliłeś się tym ze swoimi wspaniałymi fanami, i fanom za podpalenie instagrama ikonkami :)))). Jesteśmy jedną rodziną wychowaną na Twojej muzyce. Wczoraj bardzo się wzruszyłem. To dla mnie ważne i motywujące chwile. Dzielą nas mile, pozycje i kwarantanny, łączy nas jazz i hip-hop. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich, którzy się zaangażowali w ten szalony projekt. Po kwarantannie powrócimy z koncertami. Zostańcie w domu i w zdrowiu.

A jak Wam się podoba?

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz