Zamknij
REKLAMA

Wciąż brakuje 40 tysięcy zł. M. Adamowicz promuje zbiórkę na pomnik W. Bartoszewskiego w Sopocie

18:00, 20.02.2020 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Magdalena Adamowicz - Facebook

Jak poinformował Dziennik Bałtycki, choć znana już jest data odsłonięcia pomnika Władysława Bartoszewskiego, wciąż nie udało się zebrać niezbędnych środków do jego realizacji. Stowarzyszenie Warto Być Przyzwoitym potrzebuje jeszcze 40 tysięcy złotych. O udział w zbiórce przeznaczonej na ten cel zaapelowała europosłanka Magdalena Adamowicz.

Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zwróciła się z prośbą o pomoc w mediach społecznościowych. Jak przekonuje, inicjatywa budowy pomnika jest ważna, bo upamiętnia osobę wybitną o licznych zasługach dla kraju.

- Kochani, Władysław Bartoszewski to wielka postać, to uczestnik powstania warszawskiego, dwukrotny minister spraw zagranicznych, kawaler Orderu Orła Białego, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To również honorowy obywatel Sopotu - czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku 18 lutego br.

Dotychczas stowarzyszenie wydało około 50 tysięcy złotych ze 160 tysięcy, które udało się pozyskać w ramach zbiórki. W związku z kosztami takimi jak m.in. wykonanie map geodezyjnych stowarzyszenie potrzebuje dodatkowych środków, aby zrealizować projekt. Według Krzysztofa Kolarza, prezesa stowarzyszenia Warto Być Przyzwoitym, kwota, która pozwoli sfinalizować przedsięwzięcie to kolejnych 40 tysięcy złotych.

O ścisłym związku Władysława Bartoszewskiego z Sopotem świadczy chociażby to, że przez ostatnie 19 lat swojego życia regularnie spędzał wakacje właśnie w samym centrum Trójmiasta. Magdalena Adamowicz przypominała w dalszej części swojego wpisu także o tym, jakie było stanowisko jej męża w tej sprawie.

- Właśnie w tym mieście kilka lat temu zrodził się pomysł powstania pomnika. Jego budowę wspierał również Paweł [red. - Adamowicz]. Wyznaczono już datę odsłonięcia pomnika, jednak wciąż brakuje środków na jego dokończenie. Proszę Was o wsparcie tej inicjatywy, jak mawiał prof. Władysław Bartoszewski „warto być przyzwoitym” - podsumowała europosłanka.

Pomnik zostanie odsłonięty 4 czerwca o godzinie 20 na skwerze przy budynku Sopot Centrum. Udział w uroczystości zapowiedzieli byli prezydenci: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, a także były polski premier Donald Tusk oraz konsul generalna Niemiec, Cornelia Pieper.

[ZT]3773[/ZT]

Źródło:

  • dziennikbaltycki.pl/magdalena-adamowicz-zacheca-do-wlaczenia-sie-w-zbiorke-na-rzecz-budowy-pomnika-wladyslawa-bartoszewskiego-jego-budowe-wspieral/ar/c1-14802778
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone