Zamknij
REKLAMA

Zobacz, jakie ptaki mieszkają zimą w Sopocie - spacer z lornetką w dłoniach

13:59, 26.11.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie i Stowarzyszenie Ochrony Sów zapraszają mieszkańców Sopotu, w tym rodziny z dziećmi od lat 7. na terenowy warsztat ornitologiczny. 

Bezpłatny spacer z elementami edukacyjnymi odbędzie się w Sopocie w dn. 01.12.19 (niedziela), zbiórka o godz. 10:30 przy Zatoce Sztuki, Aleja Mamuszki 14.

  • Działanie w ramach projektu pn. "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" dofinansowanego przez Gminę Miasto Sopot.

Konieczne zapisy mailowe: leszek.damps@tlen.pl - organizatorzy proszą o podanie liczby osób i nr tel., w przypadku udziału dzieci, ich wieku. Przewodnik będzie posiadał lunetę. Uczestnicy powinni posiadać własne lornetki. 

Spotkanie poprowadzi Leszek Damps - ornitolog, obrączkarz i pracownik ośrodka Ostoja.

To nasz trzeci i już ostatni spacer z ptakami po Sopocie. Ptaki migrujące z dalekiego wschodu na zimowiska intensywnie przelatują nad zatoką. Ostatnio obserwowaliśmy czajki, łabędzie krzykliwe, ostatnie duże stada żurawi. Będzie okazja nauczyć się rozpoznawania ich. Tych przelatujących nad Zatoką Gdańską, jak i zimujących w parku czy pasie nadmorskim. Opowiemy o tym, które z nich najczęściej trafiają do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt i z jakich powodów. Nauczymy, jak postępować ze znalezionym poszkodowanym ptakiem i kiedy nasza pomoc jest zbędna. Przybliżymy też metody znakowania ptaków, ich rolę oraz znaczenie odczytywania obrączek ornitologicznych, a co za tym idzie pomoc każdego obserwatora. Opowiemy też o prawidłowym dokarmianiu ptaków, zwłaszcza wodno-błotnych i konsekwencjach, gdy karmimy je chlebem, spleśniałym jedzeniem lub, gdy dokarmianie rozpoczniemy zbyt wcześnie albo robimy to nieregularnie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2375443425893425/
Więcej: http://ostoja.gda.pl/
http://sowy.sos.pl/2019/09/edukacja-dla-mieszkancow-sopotu/
 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA