Zamknij
REKLAMA

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot odzyskał 4 mln zł od operatora MEVO

16:00, 21.11.2019 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Na konto bankowe Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot wpłynęły pieniądze z kary nałożonej na spółkę NB Tricity. To ponad 4 mln złotych z gwarancji bankowej, która miała zostać wypłacona przez operatora wraz z tym, jak władze OMGGS odstąpiły od umowy na realizację systemu roweru metropolitalnego.

Wypłacone 4 027 290,60 zł były najwyższym możliwym zabezpieczeniem, na które w tym przypadku pozwalało polskie prawo zamówień publicznych. Środki, które zasiliły kontro OMGGS to 10 procent wartości umowy. Jak przekonują władze OMGGS, w praktyce gwarancja bankowa zadziała tu podobnie jak polisa ubezpieczeniowa, do której prawo miał zamawiający.

- Za realizację pierwszego etapu projektu Mevo OMGGS zapłacił 9,7 mln zł. Zwrot pierwszej części kar oznacza, że dotychczasowy faktyczny koszt zakupu elementów Mevo oraz operowania rowerami od marca do końca października to 5,7 mln zł. Po odstąpieniu od umowy, własnością OMGGS pozostają 1224 rowery, 660 stacji rowerowych i aplikacja. Wartość stacji rowerowych szacowana jest na ok. 3,9 mln zł, rowerów - ok. 3,6 mln zł, a systemu IT - ok. 650 tys. zł. Wszystkie rowery zostały już zabezpieczone i wkrótce rozpocznie się ich odbiór (m.in. sprawdzenie stanu technicznego) - poinformowała Alicja Mongird, rzeczniczka prasowa OMGGS..

To jednak nie koniec roszczeń względem NB Tricity. OMGGS będzie dążyło do tego, aby odzyskać również kolejne 8 mln złotych w ramach kar umownych, które przekraczają kwotę ubezpieczenia. Co więcej trwają już prace nad wznowieniem działania systemu. W dialog techniczny jak dotąd zaangażowało się pięć firm.

[ZT]3290[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA