Zamknij
REKLAMA

Stypendia dla najlepszych - Prezydent Miasta Sopotu uhonorował wybitnych uczniów i studentów [FOTO]

14:30, 08.11.2019 | P.S
Skomentuj
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

W czwartek, 7 listopada, odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne uzyskane w roku szkolnym i akademickim 2018/2019 r. W uroczystości wzięło udział 30 uczniów i 4 studentów z Sopotu.

O godz. 16.00 w sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu prezydent miasta Jacek Karnowski w towarzystwie wiceprezydent Magdaleny Jachim-Czarzyńskiej oraz radnych z Platformy Sopocian działających w Komisji Edukacji oraz Komisji Sportu i Młodzieży uhonorowali najwybitniejszych sopockich uczniów i studentów.

Stypendia przyznano w czterech kategoriach:

  • Klasy IV-VIII szkoły podstawowej. Stypendium w kwocie 150 zł miesięcznie przyznano 18 uczniom.
  • Absolwenci klas gimnazjalnych. Stypendium w kwocie 210 zł miesięcznie przyznano 7 uczniom.
  • Klasy szkół ponadpodstawowych. Stypendium w kwocie po 260 zł miesięcznie przyznano 5 uczniom.
  • Studenci kierunków dziennych szkół wyższych. Stypendium w kwocie po 350 zł miesięcznie przyznano 4 studentom.

Oznacza to, że stawki stypendialne względem roku szkolnego i akademickiego 2017/2018 nie uległy zmianie. 

Nie tylko osiągnięcia

Miasto nagrodziło 30 uczniów i 4 studentów za sukcesy na polu nauki, sztuki i sportu. Nie jest to jednak jedyna forma wsparcia, na którą mogą mogą liczyć młodzi sopocianie. Środki z kasy miasta zostaną przeznaczane także na pomoc uczniom w trudnej sytuacji materialnej. O zapomogi i stypendia socjalne mogą ubiegać się uczniowie zamieszkali na terenie Sopotu, którzy nie ukończyli 24 roku życia. Aby zakwalifikować się do tej formy wsparcia finansowego wysokość miesięcznych dochodów na osobę w rodzinie nie może przekraczać 528,-zł. netto. W odróżnieniu od stypendium przyznawanego za osiągnięcia sposób wydatkowania przyznanych świadczeń socjalnych musi zostać udokumentowany w postaci faktur i rachunków.

Wsparcie dla doktorantów

Warto pamiętać o tym, że o uzyskanie stypendiów mogą się ubiegać także uczestnicy studiów doktoranckich. Wsparcie tego typu przysługuje osobom zamieszkującym w Sopocie od co najmniej pięciu lat. Warunkiem koniecznym jest też to, by od otwarcia przewodu doktorskiego nie upłynęły więcej niż dwa lata. Doktorant, który spełni te warunki, a ponadto wykaże się wysokimi wynikami w nauce i działalności naukowej, która przyczyni się do rozwoju Sopotu lub będzie stanowiła znaczący wkład w polską naukę, również będzie mógł ubiegać się o świadczenie.

Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

[ZT]3227[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz