Wiosna w Sopocie to coś więcej niż spacery po molo i pierwsze lody nad morzem. To także czas, by zadbać o zdrowie i kondycję – w sposób naturalny, bezpłatny i dostępny dla każdego. Dzięki tężniom solankowym i Nadmorskiemu Szlakowi Kuracyjnemu, sopocki wypoczynek zyskuje nowy, zdrowotny wymiar.
Tężnie to specjalne instalacje, w których rozpylana jest solanka – bogata w minerały takie jak jod, brom, magnez czy potas. Wdychanie powietrza nasyconego solanką działa korzystnie na układ oddechowy, wspomaga odporność, łagodzi objawy alergii i – co ważne – pomaga się zrelaksować.
W Sopocie znajdziemy aż trzy tężnie, zlokalizowane w różnych częściach miasta. Wszystkie dostępne są bezpłatnie.
Tężnia na Sopockich Błoniach – przy zbiegu ulic Polnej i Bitwy pod Płowcami. Położona wśród zieleni, tuż przy trasach spacerowych i rowerowych. Zostanie uruchomiona w drugi weekend kwietnia.
Tężnia w ogrodzie Muzeum Sopotu – stylowa i kameralna, usytuowana tuż przy nadmorskich alejkach. Zostanie ponownie otwarta 14 kwietnia. Ma formę cylindra o wysokości 3,5 metra i świetnie wpisuje się w historyczny charakter tego miejsca.
Wszystkie tężnie są częścią Nadmorskiego Szlaku Kuracyjnego – trasy o długości blisko 4 kilometrów, która prowadzi przez najbardziej urokliwe i zdrowotnie korzystne miejsca w Sopocie. Spacerując szlakiem, można korzystać nie tylko z inhalacji solankowych, ale także odkrywać perełki kurortu – zarówno przyrodnicze, jak i architektoniczne.
Na trasie znajdują się m.in.:
To idealna propozycja na weekendowy spacer, poranny jogging czy spokojny relaks po pracy.
Tradycja uzdrowiskowa w Sopocie sięga XIX wieku, ale dziś miasto stawia na nowoczesne podejście do zdrowia i rekreacji. Nadmorski Szlak Kuracyjny powstał przy współpracy Urzędu Miasta, Muzeum Sopotu, AQUA-Sopot, MOSiR-u, Pomorskiego Centrum Reumatologicznego i Sopockiej Organizacji Turystycznej – z okazji obchodów 200-lecia kurortu.
Dzięki takim inicjatywom, Sopot staje się miejscem nie tylko pięknym, ale też wspierającym zdrowy styl życia – przez cały rok, a szczególnie wiosną, kiedy natura i organizm budzą się do życia.
[ZT]31860[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz