Zamknij

Lata 60, Sopot i śmiertelna intryga! Zobacz zapomniany thriller sprzed lat [WIDEO]

04:56, 19.03.2025
Skomentuj Fragmenty kadrów z filmu pt. Przeraźliwe łoże z 1967 r. Fragmenty kadrów z filmu pt. Przeraźliwe łoże z 1967 r.

Sopot i Gdańsk ponownie stają się scenerią dla tajemniczej opowieści sprzed lat. W ostatnich dniach (15 marca) w serwisie YouTube pojawił się film „Przeraźliwe łoże” z 1967 roku. To niezwykle nastrojowy polski dreszczowiec, który można obecnie obejrzeć na kanale Klub Rudego Kota.

Kinowa perełka lat 60. Film „Przeraźliwe łoże” to adaptacja noweli Williama Collinsa, zrealizowana przez Witolda Lesiewicza. Reżyser, znany ze swojego kunsztu, stworzył 27-minutowy dreszczowiec, w którym napięcie budowane jest poprzez niezwykle precyzyjną i oszczędną narrację. Produkcja ta jest częścią cyklu "Świata grozy", serii krótkich filmów grozy realizowanych w latach 60.

Znakomita obsada i niepowtarzalna atmosfera W rolach głównych wystąpili znani i cenieni aktorzy:

  • Wiesław Gołas jako Tom – główny bohater uwikłany w niebezpieczną intrygę,
  • Maria Ciesielska jako Jane – właścicielka kasyna,
  • Aleksandra Karzyńska jako Liza – siostra Jane,
  • Leon Niemczyk jako tajemniczy gracz Millvi.

Zdjęcia autorstwa Czesława Świrty w połączeniu z muzyką Tadeusza Bairda sprawiają, że film wciąga widza w wir wydarzeń i budzi dreszcze emocji.

O czym opowiada „Przeraźliwe łoże”?

Fabuła filmu opiera się na historii mężczyzny, który wygrywa fortunę w kasynie. Wydawałoby się, że los mu sprzyja, lecz szybko okazuje się, że jego wygrana ma wysoką cenę. Zostaje zwabiony do pokoju z tytułowym łożem – śmiertelną pułapką, którą obsługują dwie tajemnicze kobiety. Jak bohater poradzi sobie w sytuacji bez wyjścia? Czy uda mu się uniknąć nieuchronnej zguby?

Choć od premiery minęło niemal 60 lat, „Przeraźliwe łoże” wciąż intryguje. Jego specyficzna atmosfera, oszczędna forma i niezwykła gra aktorska sprawiają, że widzowie nadal mogą odczuwać dreszczyk emocji. To film, który z powodzeniem może zainteresować zarówno miłośników klasyki kina, jak i tych, którzy dopiero odkrywają polskie dreszczowce sprzed lat. Udostępnienie go na YouTube to znakomita okazja do przypomnienia sobie tej niezwykłej produkcji i docenienia jej artystycznej wartości.

[ZT]23581[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%