Zamknij
REKLAMA

Zeszłoroczny rekord pobity - Ile osób odwiedziło Molo w Sopocie?

15:17, 08.10.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 29 września zakończyła się sprzedaż biletów na molo w Sopocie. Łączna ilość płatnych wejść w sezonie letnim to 1.174.361 czyli o prawie 5% więcej niż w zeszłym (także rekordowym) roku. Jest to zatem nowy najlepszy wynik sezonowej frekwencji na obiekcie.

Przez ostatnie cztery sezony letnie ilość płatnych wejść na molo przekraczała milion i regułą stało się iż każdy kolejny, był lepszy od poprzedniego. Wyjątkiem był rok 2017 – wówczas bardzo deszczowy wrzesień przyczynił się do pogorszenia statystyk.

W tym sezonie tradycji stało się jednak za dość i mamy nowy rekord. Co więcej, trzy kolejne miesiące (od czerwca do sierpnia) zanotowały najlepsze wyniki w całej dekadzie i nawet wrzesień, który ponownie nie rozpieszczał nas pogodą, okazał się gorszy tylko od najlepszego w tej dekadzie - zeszłorocznego.

https://www.facebook.com/molowsopocie/

Można więc powiedzieć, że Molo podtrzymuje swój status największej atrakcji sopockiego kurortu. Z pewnością sprzyja temu także bogata oferta rozrywkowa: od wydarzeń kulturalnych (Kino Letnie, Sopot Molo Jazz Festival, spektakle Mololo i Baltic Souvenir, koncerty w muszli) przez wydarzenia na placu (Cepeliada, Festyn Integracyjny Organizacji Pozarządowych) do imprez sportowych (Sopot Match Race, Regaty Reklamy).

 

[ZT]1501[/ZT]

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu zimowego - zostały m.in. zdemontowane dolne pokłady, aby uniknąć zniszczeń podczas jesiennych sztormów. Po Święcie Niepodległości zaczniemy po raz kolejny montaż sztucznego lodowiska na Skwerze Kuracyjnym - jedynego w Polsce z widokiem na morze.

Do 24 kwietnia 2020 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny. Niezmiennie apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność, gdyż z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (opady, niskie temperatury, porywisty wiatr) drewniany pokład może być bardzo śliski!

Marcin Kulwas - Dyrektor - Kąpielisko Morskie Sopot

 

[ZT]1164[/ZT]

Polecane : Gdzie na Sylwestra w Sopocie 2019 2020

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone