Zamknij

Czy teren po starym sopockim schronisku znajdzie nowego właściciela? Wycena atrakcyjnej działki i plan zagospodarowania

10:42, 20.09.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Sopockie schronisko dla bezdomnych zwierząt przed przeniesieniem na ul. Malczewskiego w sierpni 2018 roku, mieściło się niedaleko Opery Leśnej. Powstało na przełomie lat 1959/60, dzięki funduszom uzyskanym ze społecznych zbiórek pieniędzy mieszkańców Sopotu. 

Teren dawnego schroniska decyzją zatwierdzoną przez Radę Miasta Sopotu zostanie wystawiony na sprzedaż, prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Przetarg będzie otwarty. Teren działki to ok. 2,3 tys. metrów kwadratowych. Szacowany koszt to ok. 3 mln. zł. 

Plany zagospodarowania

Po powtórnym zweryfikowaniu granic działki przez biuro geodezyjne teren przy ul. 1 Maja został objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że miasto określiło charakter wykorzystania terenu. Miejsce dawnego schroniska ma być wykorzystane na: 

  • usługi o charakterze naukowym, oświatowym, sportowym, rekreacyjnym, administracyjnym lub zdrowotnym - bez możliwości zabudowy mieszkaniowej.

Kto zdecyduje się złożyć ofertę w przetargu i co powstanie na miejscu dawnego schroniska dla zwierząt? Działka znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, w pobliżu Opery Leśnej i restauracji Harnaś i Symfonia Smaków. Teren otoczony lasem, w małej odległości od Morskiego Oka. 

google maps.

[ZT]2899[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BunitorBunitor

0 0

A co z przyległym terenem, kiedy zostanie zagospodarowany?
Od lat nic się tam nie dzieje. 13:42, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone