Zamknij
REKLAMA

Dzień otwarty w sopockim schronisku dla zwierząt. Sopotkowo zaprasza!

13:28, 11.09.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
fot. Jacek Stańczak

Jeśli myślicie o adopcji psa lub kota i macie pytania dotyczące całego procesu, potrzeb psich lub kocich oraz jak najlepiej wprowadzić nowego zwierzaka w domowe pielesze - zachęcamy do odwiedzenia Sopotkowa w niedzielę 15 września!

Na te i inne tematy dotyczące psów i kotów z chęcią porozmawiają z wami behawiorystki Black Cat oraz Joker - zoopsycholog , behawiorysta, trener psów, które współpracują z Sopotkowem organizując m.in. cykl szkoleń pod tytułem "Żeby schronisko chroniło" . 

Na adopcję czeka m.in. Cerber 41/15 - starszy, około dziesięcioletni pies średniej wielkości. Już trzeci rok (trafił do schroniska na początku 2015 roku) czeka na swoją szansę na prawdziwy dom.

Cerber odwiedzającym schronisko może wydawać się niedostępny i agresywny ze względu na głośne "pohukiwanie" na przechodzące osoby - tak naprawdę to chłopak tylko wyraża swoje głośne niezadowolenie z braku spaceru i kontaktu z człowiekiem. Na widok znajomych osób jest pozytywny i otwarty, w momencie gdy wie że zbliża się spacer kręci z radości kółka w boksie :)

Na spacerze maszeruje chętnie, do zwierząt jest nastawiony raczej neutralnie, a do schroniskowych kompanów ma wręcz anielską cierpliwość - gdy idzie z na spacer z wolontariuszami nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, nawet głośne "obelgi" od znajomych psów które pozostają w tym czasie w schronisku.

Do nowo zapoznanych osób zachowuje dystans, ale szybko przełamuje pierwsze lody. Nie jest może fanem wylewnych czułości, ale widać ze czerpie radość ze wspólnego przebywania z człowiekiem. Chętnie nawiązuje kontakt, wpatrując się uważnie w człowieka i nasłuchuje co się do niego mówi swym nieklapniętym uchem :)

Cerber jest zaszczepiony i wykastrowany, mógłby zamieszkać w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu na niższych piętrach lub z windą.

Przyjdź poznać Cerbera, podaruj starszemu psu prawdziwy dom na jesień życia!

fot. Jacek Stańczak

  • Przed adopcją wskazane jest kilka spacerów zapoznawczych.
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sopocie
  • 81-817 Sopot, Malczewskiego 38
  • tel. (58) 551-24-57 schronisko_sopot@wp.pl
  • Godziny otwarcia Schroniska
  • poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00,
  • soboty, niedziele, święta: 10:00 - 16:00

inf. Sopotkowo - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie - facebook, 

 
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone