Zamknij
REKLAMA

Narkotyki, indiańskie rytuały i znany youtuber - Zażyj Dawkę Wiedzy na SWPS w Sopocie

19:44, 10.09.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Co mają wspólnego: chemia kolorów, indiańskie rytuały i znany youtuber? Odpowiedź jest prosta: to elementy czwartego spotkania z cyklu Zażyj Dawkę Wiedzy, czyli serii spotkań edukacyjnych organizowanych przez Społeczną Inicjatywę Narkopolityki (SIN).

  • 19 września o godzinie 16:00 w auli 0.4 sopockiego Uniwersytetu SWPS będzie miało miejsce już czwarte spotkanie w cyklu, którego celami przewodnimi są: promowanie racjonalnego podejścia do substancji psychoaktywnych, redukcja szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych oraz edukacja narkotykowa.


16.00 - warsztaty testowania substancji z użyciem testów kolorymetrycznych
            Ważnym elementem spotkań jest polityka redukcji szkód (z ang. harm reduction), w której zwraca się uwagę na zagadnienie bezpiecznego korzystania z używek i unikania zachowań ryzykownych. Ze względu na nieuregulowany status prawny wielu substancji chemicznych zmieniających świadomość, czy też po prostu ich nielegalność, ich użytkownicy kupując je z niepewnych źródeł ryzykują, że otrzymają inną substancję, niż się spodziewali, czasem bardziej niebezpieczną. Testy kolorymetryczne mogą łatwo pomóc zapobiec wielu takim sytuacjom – w ich skład wchodzą odczynniki chemiczne dające różne kolory pod wpływem różnych związków chemicznych. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawami korzystania z tego typu zestawów identyfikacyjnych, zostanie także wykonany test pokazowy*.

17.00 - projekcja filmu Bufo Alvarius - The Underground Secret

W dalszej części spotkania – ok. 17:00 - odbędzie się projekcja filmu  „Bufo Alvarius - The Underground Secret”, opowiadający o jednej z najsilniejszych substancji psychoaktywnych na świecie, 5-metoksy-DMT, występującej naturalnie w wydzielinie tytułowej ropuchy. Substancja ta znana jest z wywoływania silnych doświadczeń o charakterze mistycznym u osób ją zażywających. W filmie prześledzimy losy grupy, która wybierze się na poszukiwania owej ropuchy do Ameryki Południowej, a sceny z ich podróży będą przeplatały się z wypowiedziami znanego psychiatry i współtwórcy psychologii transpersonalnej Stanisława Grofa oraz Octavio Rettinga, który osobiście przeprowadził tysiące ceremonii z Bufo. Film, w założeniu reportaż z podróży, w ostatecznej formie stał się studium nad naturą świadomości i istnienia, dodatkowo wzbogaconym o animacje inspirowane podróżami w głąb umysłu.18.20 - dyskusja z ekspertem - Mestosławem, znanym z edukacyjnego kanału na YouTube - Wiem co ćpiem

W trzeciej części tej edycji ZDW uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać komentarza do filmu zaproszonego eksperta – Mestosława, którego kanał na youtube „Wiem co Ćpiem” porusza bez uprzedzeń tematykę substancji psychoaktywnych od strony ich bezpiecznego stosowania, przekazując racjonalną wiedzę o tym zagadnieniu. Mestosław jest też pracownikiem Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Po wypowiedzi Mestosława będzie czas na dodatkowe pytania skierowane do naszego eksperta.

  • Miejsce spotkania to Uniwersytet SWPS w Sopocie, ul. Polna 16/20, aula 0.4.
  • Zapraszamy! Wstęp wolny!
  • Trójmiejski Oddział Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Narkopolityki - SIN 3City


Projekt został dofinansowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności ze środków Unii Europejskiej.mat.pras.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone