Pierwszego września w Sopocie o godzinie 13.30 odsłonięto pomnik Misia Wojtka, bohaterskiego niedźwiedzia służącego w II Korpusie Armii gen. Andersa. Monument autorstwa Pawła Sasina nie jest jednak jedynym wyróżnieniem, jakiego doczekał się zwierzęcy żołnierz. Sopocianie z okazji odsłonięcia pomnika przygotowali szereg dodatkowych atrakcji.
Wśród dodatkowych przedsięwzięć uwagę zwraca m.in. emisja okolicznościowych znaczków i kartek pocztowych, a także wprowadzenie do sprzedaży piwa regionalnego, nawiązującego do postaci słynnego niedźwiedzia.
Kartka pocztowa przedstawiającą Misia Wojtka została wprowadzona do obrotu 1 czerwca br. Zatytułowano ją 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Odsłonięcie pomnika misia Wojtka w Sopocie.
Z okazji odsłonięcia pomnika w Sopocie Poczta Polska wydawała także limitowaną serię znaczków, upamiętniających ten moment. Będzie on z pewnością stanowił nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Obecnie jednak znaczek nie jest jeszcze możliwy do zakupu za pośrednictwem internetowego sklepu filatelistycznego Poczty Polskiej.
Z okazji odsłonięcia pomnika specjalną ofertę przygotował także Browar Sopocki. Na okres letni wprowadzono do sprzedaży piwo regionalne "Miś Wojtek". Sopocki lager wyróżnia się gustowną etykietą, a dzięki swoim walorom smakowym zdobył już pierwszych miłośników. Warto jednak pamiętać, że piwna propozycja Browaru Sopockiego jest ograniczona czasowo.
[ZT]2751[/ZT]
Fototografie: Anna Badowska - grupa Facebook - Sopot Moje Miasto
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz