W ostatnich latach toalety miejskie wracają do łask, znów stając się integralnym elementem miejskiej infrastruktury. W Sopocie funkcjonuje obecnie osiem szaletów miejskich, z których sześć to toalety automatyczne, a dwie obsługowe. Dziś szczegółowo przyjrzymy się tym obiektom oraz ich funkcjonowaniu.
Szalety miejskie to wolnostojące budynki pełniące funkcję publicznych toalet. W latach 90. straciły na popularności, często zamieniane na inne obiekty, takie jak puby. Dziś jednak wracają do przestrzeni publicznej, oferując nowoczesne udogodnienia.
Sopockie toalety miejskie są produkowane przez dwóch czołowych dostawców w Polsce: Budotechnikę oraz Gigant. Automatyczne szalety oferują takie udogodnienia jak automatyczne czyszczenie muszli po każdym użyciu, intuicyjny panel użytkowania oraz specjalne poręcze dla osób niepełnosprawnych, umożliwiające swobodne manewrowanie.
Korzystanie z szaletów miejskich w Sopocie jest proste i wygodne. Opłata za wejście wynosi 2 zł. Można ją uiścić wrzucając monetę lub zbliżając kartę do czytnika. Aby otworzyć drzwi, należy nacisnąć widoczny guzik. Po zakończeniu korzystania z toalety, drzwi otwiera się przyciskiem koloru zielonego umieszczonym po prawej stronie drzwi. W razie awarii, po prawej stronie sedesu znajduje się czerwony przycisk awaryjny.
Panel obsługowy toalety posiada cztery diody informacyjne:
Toalety są sprzątane dwa razy dziennie, aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne. Każda toaleta otwiera się automatycznie po 20 minutach użytkowania, uruchamiając przy tym alarm dźwiękowy.
Toalety miejskie w Sopocie są dostępne przez całą dobę, przez cały rok, z wyjątkiem jednej sezonowej toalety. Oto lista lokalizacji:
Dla jeszcze większej wygody polecamy skorzystanie z aplikacji EcoHarmonogram, gdzie w zakładce "szalety miejskie" znajdziecie Państwo dokładne dane geolokalizacyjne sopockich toalet miejskich. Aplikację można pobrać na urządzeniach z systemami: Android, Apple iOS, Windows Store.
Zachęcamy do korzystania z naszych nowoczesnych szaletów miejskich, które łączą wygodę, higienę i dostępność dla wszystkich użytkowników!
[ZT]25147[/ZT]
1 0
trzeba wiedzieć to że jest ich stanowczo za mało, w mieście które jest odwiedzane przez ponad milion turystów.