Zamknij
REKLAMA

Ile jest uzdrowiska w uzdrowisku? Przegląd ofert sopockich sanatoriów

18:03, 09.07.2019 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj
Fot. Uzdrowisko Sopot / lesnik.sanatoria.com.pl/informacje-dla-pacjenta/sanatorium-uzdrowiskowe-perla/
REKLAMA

Każdego sezonu do naszego miasta ściągają turyści z kraju i zagranicy. Niewątpliwie stało się ono miejscem kultowym na turystycznej mapie wybrzeża. Warto jednak pamiętać o tym, że wielu wczasowiczów przyjeżdża tu nie tylko w celach rekreacyjnych. To właśnie dla ich potrzeb od dziesięcioleci rozwijana jest sopocka infrastruktura sanatoryjna. Co sprawia, że Sopot jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk w kraju?

Sopockie ośrodki uzdrowiskowe

Decydując się na wyjazd w celach leczniczych, warto rozważyć skorzystanie z usług sopockich sanatoriów. Zależnie od zasobności portfela i własnych upodobań z łatwością znajdziemy ośrodek adekwatny do naszych potrzeb. Bogatą ofertą może pochwalić się każdy sopocki ośrodek, tych zaś w kurcie nie brakuje.

W sopockiej ofercie uzdrowiskowej znajdziemy m.in. takie placówki jak:

Placówka Adres Nr telefonu
  • Sanatorium Uzdrowiskowe "Leśnik"

ul. 23 marca 105

(0-58) 551-72-63

  • Sanatorium Uzdrowiskowe "Perła"

ul. Bitwy pod Płowcami 62

(0-58) 555-19-37

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej 
    Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA

ul. Bitwy pod Płowcami 63/65

(0-58) 551-12-28

  • Sanatorium Uzdrowiskowe "Kamienny Potok"

ul. Zamkowa Góra 25

(0-58) 550-01-52

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Uzdrowisko Sopot"

ul. Chrobrego 6/8

(0-58) 551-63-31

  • Pracownia Psychologiczna SPZOZ "Uzdrowisko Sopot"

ul Chrobrego 6/8

(0-58) 555-19-37

  • Ośrodek promocji zdrowia I terapii uzależnień

ul. 3 Maja 67-69

(0-58) 551-51-47

  • Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko

ul. Grunwaldzka 1-3

(0-58) 555-75-21

Fot. Uzdrowisko Sopot / lesnik.sanatoria.com.pl/informacje-dla-pacjenta/sanatorium-uzdrowiskowe-perla/

Rezerwacja i koszty pobytu

Planując rehabilitację musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześniej zadbać o nocleg. Rezerwacji możemy dokonać telefonicznie lub mailowo. W obu przypadkach ważne jest to, abyśmy z wyprzedzeniem uiścili opłatę za cały czas pobytu. W niektórych sanatoriach wymagane jest uregulowanie należności w okresie do dwóch tygodni przed planowanym przyjazdem. Jeżeli z jakichś względów zechcemy zrezygnować, powinniśmy zgłosić ten fakt możliwie jak najszybciej. Wtedy bowiem będziemy mogli liczyć na zwrot kosztów za całość pobytu lub przynajmniej za jego część. Jeśli jednak rozmyślimy się później niż trzy dni przed datą zakwaterowania najprawdopodobniej nie uzyskamy zwrotu nawet części należności.

Ceny za noc w pokoju sanatoryjnym zaczynają się już od 110 złotych za dobę hotelową. Zazwyczaj jednak przyjdzie zapłacić nam nieco więcej, zaś najdroższe noclegi o najwyższym standardzie mogą osiągać ceny na poziomie nawet 600 złotych za dobę (apartament w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w tzw. sezonie wysokim, cena za 2 os.).

Przegląd wybranych ofert

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA

Ofertę najbardziej przystępną cenowo znajdziemy w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA. Za dobę zapłacimy tu 160 złotych w sezonie wysokim lub 145 złotych w sezonie niskim. Z kolei wiosną, jesienią i zimą koszt takiego pokoju wyniesie 110 złotych. Jeśli jednak i ta cena nas nie satysfakcjonuje, zawsze możemy zdecydować się na pokoje 2- lub 3-osobowe. Ceny za pokój, zależnie od terminu i liczby miejsc, wahają się w przedziale 200-408 zł.

Sanatorium Uzdrowiskowe "Leśnik"

Jeśli zdecydujemy się na wypoczynek latem, dobrym wyborem może okazać się również Sanatorium Uzdrowiskowe "Leśnik", gdzie ceny sezonowe różnią się tylko nieznacznie od cen dotyczących pozostałej części roku. Latem w "Leśniku" zapłacimy od 140 złotych (pobyt w pokoju wieloosobowym) do 190 złotych (pobyt w pokoju jednoosobowym).

Sanatorium Uzdrowiskowe "Kamienny Potok"

Chcąc wypocząć poza ścisłym centrum Sopotu alternatywą dla "Leśnika" będzie sanatorium "Kamienny Potok". W jego przypadku jesteśmy jednak ograniczeni jedno- i dwutygodniowymi ofertami. Oznacza to, że w przypadku krótszego pobytu lepszym wyborem okażą się inne sanatoria. Jeśli jednak takie ograniczenie nam nie przeszkadza, będziemy mogli skorzystać z preferencyjnych cen. Za dwutygodniowy pobyt w pokoju 1-osobowym zapłacimy od 1918 zł do 2898 zł - zależnie od terminu. Jak zwykle tańszym rozwiązaniem będzie wybór pokoju 2- lub 3-osobowego. Koszt od 1618 zł do 2138 zł.

Fot. Uzdrowisko Sopot / lesnik.sanatoria.com.pl/informacje-dla-pacjenta/sanatorium-uzdrowiskowe-lesnik/

Jesteśmy na wczasach, a tu solanka i masaż

O uzdrowiskowym charakterze Sopotu decyduje także bogata oferta zabiegów leczniczych. Wśród nich na uwagę zasługuje z pewnością wykorzystanie wód solankowych. W badaniu zleconym w 2018 roku przez fundację "Sport na Zdrowie" wykazano pozytywny wpływ kąpieli solankowych w leczeniu takich schorzeń jak np. atopowe zapalenie skóry. Co więcej wody solankowe wykorzystywane w sopockich sanatoriach i centrach leczniczych bywają również wykorzystywane w zabiegach inhalacyjnych w celu poprawy funkcjonowania górnych dróg oddechowych.

Karnet dziesięciu 30-minutowych wejść do grot solankowych Sanatorium Uzdrowiskowego "Leśnik" to koszt 80 złotych. Przy czym dla mieszkańców Sopotu przewidziano 20% zniżkę.

Ceny zabiegów sanatoryjnych zazwyczaj są niewygórowane. Z większości z nich skorzystamy już za kilkanaście złotych (elektroterapia, magnetoterapia, światłoterpia). Droższe zabiegi kosztują od 20 do 200 złotych. Warto mieć jednak na uwadze, że tylko na nieliczne z nich wykosztujemy się więcej niż kilkadziesiąt złotych.

W ofercie sopockich sanatoriów znajdziemy także m.in. hydroterapię, termoterapię, kinezjoterapię, balneoterapię, a także masaże wykonywane rozmaitymi technikami. Usługi te dostępne są zazwyczaj w formie pojedynczych sesji lub pakietów, dlatego możliwe jest dostosowanie programu rehabilitacji do naszych indywidualnych potrzeb.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz