Zamknij

Sopot zachęca do oszczędzania wody. Są dotacje na ten cel

15:16, 27.06.2019 P.S
Skomentuj Fot. pixabay.com / Zdjęcie poglądowe Fot. pixabay.com / Zdjęcie poglądowe

O tym jak cenna jest woda pitna, szczególnie w czasie, kiedy zalewa nas fala upałów, nie trzeba już nikogo przekonywać. Coraz więcej osób nie trzeba również motywować, by oszczędzali wodę. Najprościej oszczędzać nie podlewając ogródków bezcenną wodą pitną. Wciąż jednak nie wszystkie możliwości, jakie daje Gmina są należycie wykorzystywane.

W kurorcie od 2011 roku Gmina dofinansowuje projekty wykorzystywania wody deszczowej m.in. do podlewania przydomowych ogródków.

W uchwale zapisana jest możliwość dofinansowania wykonania systemów drenażowych i systemów do gromadzenia wody deszczowej w granicach własnej nieruchomości. Na realizację tej inwestycji Gmina udziela dotacji w wysokości 50% jej kosztów, ale nie więcej niż 1 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 5 tys. zł dla wielorodzinnego.

Co należy zrobić?

Można założyć np. ogród deszczowy w pojemniku albo w gruncie, wybudować muldę lub studnię chłonną czy podziemny zbiornik na wodę opadową, a także postawić naziemny, wolnostojący zbiornik na wodę opadową z dachu.

Mała, przydomowa retencja jest działaniem bardzo ekologicznym i odpowiedzialnym. Warto rozważyć taką możliwość, która niestety nie jest jeszcze zbyt mocno u nas rozpowszechniona. Przydomowe kwiaty i rabaty odwdzięczą nam się soczystą zielenią i eksplozją barw.

Zachęcamy do składania wniosków w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska UMS.

Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%