Zamknij

W Sopocie wybiorą radnych spośród sześciu list? PKW zamknęła możliwość zgłaszania komitetów

15:23, 13.02.2024 . Aktualizacja: 15:56, 13.02.2024
Skomentuj

12 lutego minęła szansa na zgłaszanie komitetów wyborczych przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Do Komisarza Wyborczego w Gdańsku trafiły wnioski pięciu komitetów z Sopotu. Listy mogą wystawić także organizacje, które zarejestrowały listy ogólnopolskie, składając dokumenty w Państwowej Komisji Wyborczej.

Do 12 lutego Komisarz Wyborczy w Gdańsku otrzymał zgłoszenia od:

  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT,
  • KOMITET WYBORCZY MIESZKAŃCY DLA SOPOTU,
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „W IMIENIU SOPOCIAN”,
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA SOPOTU MAGDALENY CZARZYŃSKIEJ-JACHIM,
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA SIŁA.

Wskazane komitety wskazały jako siedzibę Sopot. Listy kandydatów na radnych zgłasza się do właściwej powiatowej komisji wyborczej nie później niż do godz. 16.00 w dniu 4 marca 2024 roku.

Zgłoszenie listy kandydatów w każdym okręgu wyborczym powinno być poparte podpisami co najmniej 200 wyborców stale zamieszkałych w danym powiecie tj. ujętych w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania w jednej z gmin położonych na obszarze danego powiatu.

Poza wskazanymi komitetami, listy w Sopocie mogą zgłosić także organizacje, które zarejestrowały listy ogólnopolskie. Z takiej możliwości mogą skorzystać m.in. partie polityczne, np. Prawo i Sprawiedliwość, która nie zgłosiła komitetu lokalnego.

[ZT]22148[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

do bani !do bani !

0 0

Do bani z tym ! Tutaj nadaje sie tylko zarzad komisaryczny, zlozony z niezwiazanych z zadna opcja wplywow, fachowcow. Trzeba wyciagnac miasto z dlugow i to szybko. Uratowac co sie da. A ci tam to bedzie tylko kosmetyka I nikomu niepotrzebne buldoczenie sie o bzdety 14:51, 14.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

ZANIEPOKOJONYZANIEPOKOJONY

0 0

Nie uzasadnione wydaje się być pozbawionym sympatii dla Pani MAGDALENY CZARZYŃSKIEJ-JACHIM mieszkanki Gdańska, wydaje się jednak wątpliwe, by zasoby intelektualne i osobowe elit Sopotu nie potrafiły wystawić swojego przedstawiciela do wyborów na stanowiska Prezydenta miasta Sopot. 23:15, 17.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%