Zamknij

Sceny jak z filmu akcji w Gdyni! Pościg za autem i przestrzelona opona [WIDEO]

19:11, 26.11.2023 PAP Aktualizacja: 21:50, 26.11.2023
Skomentuj fot. Gdynia 112 / FB fot. Gdynia 112 / FB

Do policyjnego pościgu doszło w niedzielę przed południem w Gdyni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. W trakcie pościgu za samochodem, którym kierował 34-latek, doszło do wykorzystania broni służbowej przez jednego z policjantów.

Policjant z gdyńskiej drogówki w trakcie pościgu strzelił w oponę samochodu, którym uciekał 34-latek. Oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert podała, że broń została wykorzystana, aby unieruchomić pojazd.


źródło Trojmiasto.pl 

"Policjant przestrzelił oponę samochodu" - przekazała oficer gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert. Dodała, że broń została wykorzystana, aby unieruchomić pojazd, którym uciekał 34-latek.

"W przypadku wykorzystania broni prowadzone są czynności wyjaśniające" - przekazała i dodała, że wykluczono przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza.

Podkom. Grunert podała, że podczas ucieczki kierowca volkswagen stwarzał realne zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. "Kierujący uciekając wjechał na chodnik, na którym znajdowali się piesi. To szczęście, że nie doszło do tragedii" - relacjonowała.

Podała, że w trakcie pościgu doszło do kolizji między volkswagenem i radiowozem. W zderzeniu nikt nie ucierpiał.

Zatrzymany 34-letni mężczyzna miał przy sobie narkotyki i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci przewieźli go na badanie krwi pod kątem zawartości środków odurzających w organizmie.

Policja apeluje do osób, które były świadkami tego zdarzenia, o kontakt z komisariatem policji w Gdyni Chyloni pod nr tel. 477421355 lub na nr alarmowy 112. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ pad/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%