Zamknij
REKLAMA

Maks był pod właściwą opieką. Wyniki kontroli w sopockim schronisku

08:58, 16.05.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W pierwszej połowie stycznia sopoccy wolontariusze podjęli interwencję w sprawie Maksa - psa przebywającego w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. Zaniepokojeni jego stanem skierowali pismo do Powiatowej Inspekcji Weterynarii.

Przeprowadzone kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad zwierzęciem.

Jak wykazała kontrola przeprowadzona przez Powiatową Inspekcję Weterynarii, pies Maks był odpowiednio leczony, zgodnie z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej. Podczas opieki uwzględniono w szczególności wiek i stan zdrowia psa. Maks - tak jak i pozostałe zwierzęta w schronisku - podlegał wszystkim niezbędnym zabiegom o charakterze leczniczym. W razie stwierdzenia takiej potrzeby wykonano u niego właściwe badania diagnostyczne.

Fakt ten potwierdziła kontrola przeprowadzona w dniu 18 stycznia 2019 r. przez Kaszubsko-Pomorską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną. Wykazała ona, że wszelkie działania podejmowane względem psa Maksa odbywały się zgodnie z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej - zwierzę było poddawane zabiegom profilaktycznym, leczniczym i diagnostycznym.

Także druga kontrola przeprowadzona przez Powiatowego Inspektora Weterynarii wykazała, że opieka sprawowana nad psem była prawidłowa. Stwierdzono m.in. to, że pies Maks miał pojedynczy boks, ogrzewany podłogowo z wybiegiem. Lekarz weterynarii sprawujący nad nim opiekę dodatkowo zalecił - ze względu na trudności z poruszaniem się psa - aby nie umieszczać w boksie dodatkowych materiałów ściółkowych (m.in. koców, czy kołder), żeby zwierzę nie doznało choćby przypadkowego zwichnięcia na skutek zaplątania w te materiały.

Tym samym nie znalazły potwierdzenia zarzuty odnoszące się do pracy lek. weterynarii zawarte w piśmie skierowanym do Powiatowego Inspektora Weterynarii.
 

[ZT]1208[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%