Zamknij

Gdynia: 62-latek przerobił instalację gazową. Doprowadził do wybuchu i pożaru

10:51, 02.10.2023 PAP Aktualizacja: 11:09, 02.10.2023
Skomentuj zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe

Do wybuchu instalacji gazowej i pożaru w mieszkaniu na drugim piętrze przy ul. Warszawskiej w Gdyni doszło w ubiegły czwartek rano. "Śledczy pracując nad tą sprawą ustalili, że 62-latek świadomie przerobił instalację gazową w swoim mieszkaniu, doprowadzając do wybuchu, a w następstwie do pożaru" - podała w poniedziałek oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert.

Policjanci z Gdyni zatrzymali 62-latka, który doprowadził do wybuchu instalacji gazowej w swoim mieszkaniu. Naraził życie i zdrowie ok. 15 lokatorów budynku przy ul. Warszawskiej. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Zaznaczyła, że tym samym mężczyzna naraził życie i zdrowie około 15 lokatorów mieszkających w kamienicy. Ponadto policjanci znaleźli u niego substancję psychotropową.

"Mundurowi zatrzymali 62-latka i przewieźli go do policyjnej celi" - wyjaśniła i dodała, że w sobotę na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Podkom. Grunert przekazała, że w trakcie czwartkowej akcji strażacy ewakuowali z budynku 9 osób, które po wykonanych czynnościach, za zgodą pracowników nadzoru budowlanego mogły powrócić do swoich lokali. Wyjaśniła, że 62-letni właściciel mieszkania, w którym doszło do pożaru został przewieziony na badania do szpitala. Obrażenia nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 15 lat.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ apiech/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%