Zamknij
REKLAMA

Jarosław Bieniuk bez zarzutów o gwałt. Oświadczenie byłego piłkarza Lechii

20:00, 19.04.2019 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj Fot. Przemek Swiderski / East News
REKLAMA

Pojawiły się nowe ustalenia w sprawie domniemanego gwałtu, którego miał się dopuścić Jarosław Bieniuk. Były zawodnik klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk został zatrzymany we wtorek 16 kwietnia w Sopocie. Jak ustaliła prokuratura, zgromadzony materiał dowodowy nie uwiarygadnia w stopniu wystarczającym popełnienia czynu natury seksualnej, aby objąć go zarzutem. Po wyjściu z aresztu piłkarz wystosował oświadczenie, w którym utrzymuje, że jest niewinny. 

W ostatni wtorek piłkarz stawił się na przesłuchanie w sopockiej prokuraturze. Tam podjęto decyzję o zatrzymaniu i skierowaniu mężczyzny do aresztu. Po niemal dwóch dniach został on zwolniony za kaucją w wysokości 20 tysięcy złotych. Postawiono mu zarzuty związane z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jak dotąd nie potwierdziły się jednak oskarżenia 29-latki, która utrzymuje, że Jarosław Bieniuk dopuścił się brutalnego gwałtu. Prokuratura wciąż bada materiał dowodowy w sprawie.

W oświadczeniu piłkarza czytamy:

„W związku z nieprawdziwymi zarzutami formułowanymi w moim kierunku w ostatnich dniach, pragnę przekazać Państwu kilka słów wyjaśnienia.

 

Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych.

 

Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

 

Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych”.


[ZT]1834[/ZT]

 

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA