Zamknij

Donald Tusk: "4 czerwca zmieniło się wszystko; zapraszam na spotkania na ulicach kolejnych miast""

14:40, 07.06.2023 PAP
Skomentuj PAP PAP

Podczas środowej konferencji prasowej szef PO podziękował za udział w marszu, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy. Tusk zapowiedział również kolejne "spotkania na ulicach innych miast".

Wzywam mieszkańców Poznania i Wielkopolski 16 czerwca na Plac Wolności; w następnych dniach będę w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i Kłodzku - zapowiedział w środę szef PO Donald Tusk. Jak mówił, 4 czerwca "wszystko w polskiej polityce się zmieniło".

"Wzywam wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski na 16 czerwca na Plac Wolności (w Poznaniu - PAP). A w następnych dniach będę także w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i Kłodzku" - powiedział szef PO.

"Wszędzie tam będziemy mieli, jak sądzę, bardzo dobrą sposobność pokazać znowu całej Polsce, całej Europie, ale też tym sceptykom, którzy nie chcieli wierzyć w to, co widzą w Warszawie, że to nie jest tylko odosobnione wydarzenie, że naprawdę 4 czerwca wszystko w polskiej polityce się zmieniło" - podkreślił Tusk.

Według szefa PO, marsz 4 czerwca, oprócz rekordowej frekwencji, przyniósł również "pewien przełom w myśleniu" i pojawienie się pozytywnych emocji. "W Polsce bardzo wielu ludzi uwierzyło w to, że możliwa jest pozytywna zmiana i że nie jesteśmy skazani na kolejną kadencję tych, którzy doprowadzają tak wielu polskich obywateli o obywatelek czasem do skrajnej rozpaczy" - ocenił.

Tusk zaznaczył, że Platforma Obywatelska nie zatrzymuje się, tylko "jedzie dalej". Poprosił również o mocne wsparcie podczas kolejnych wydarzeń na ulicach polskich miast.(PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk, Piotr Śmiłowicz

amk/ pś/ sdd/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

Rafał Rafał

10 1

Może i zmieniło się wszystko? ale ty się nie zmieniłeś!!!!!!!! 14:45, 07.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

8 1

No tak, zmieniło to wszystko.
Starzy nowi Teraz k***a MY! 16:00, 07.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

7 0

4 czerwca zmienił wszystko. Staliśmy się dla siebie milsi, wszyscy są szczęśliwi, naród pojednał się, drzewa są bardziej zielone, kwiaty bardziej pachnące...

A tak na poważnie "Bruksela i ulica", jedyny program PO aby ponownie dorwać się do władzy... 05:36, 08.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

7 1

Jak grubą dotację od platformy bierze portal, ze tak nachalnie promujecie Słońce Peru? 12:32, 08.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MM

0 0

A ile wy trolle bierzecie, za wieczne marudzenie ?
Trojmiasto to demokracja a nie pisowskie sredniowiecze. 14:05, 09.06.2023


0%