Zamknij
REKLAMA

Tak Sopot walczy z hulajnogami! Straż Miejska odholowała ich kilkadziesiąt w zaledwie dwa dni

12:00, 19.05.2023 .
Skomentuj Fot. Straż Miejska w Sopocie - Facebook Fot. Straż Miejska w Sopocie - Facebook

Niewłaściwie zaparkowane lub porzucone hulajnogi elektryczne bywają utrapieniem dla wielu mieszkańców Sopotu. Tylko w ostatnim czasie sopoccy strażnicy miejscy odholowali aż 60 tego typu pojazdów. Interwencje miały miejsce 16 i 10 maja, a ich efektami służby podzieliły się na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W zeszłą środę, 10 maja, sopoccy strażnicy miejscy pochwalili się tym, że... liczba dnia to 32. Tyle właśnie nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg elektrycznych zostało odholowanych na parking strzeżony w Gdańsku. Wtedy też zapowiedziano kolejne działania, które miały zostać przeprowadzone już wkrótce.

Fot. Straż Miejska w Sopocie - Facebook

Jak się okazało na kolejne działania ze strony służb miejskich nie musieliśmy czekać długo. Kolejne interwencje związane z hulajnogami elektrycznymi zostały podjęte niespełna tydzień później - we wtorek, 16 maja. To właśnie tego dnia kolejne nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi elektryczne opuściły Sopot. Tym razem było ich jednak 28.

"Za ich odwiezienie i każdą dobę postoju na parkingu strzeżonym zapłacą właściciele i użytkownicy. Strażnicy miejscy zwracają też uwagę na sposób podróżowania tymi pojazdami i stan ich użytkowników" - zapewnił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu w mediach społecznościowych.

 

[ZT]17250[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Morfeusz Morfeusz

4 3

W końcu pochwalę straż. Ja bym w ogóle tego zakazał na terenie miasta. Jazda po chodnikach to jakieś horrendum. Powinni mieć nakaz jazdy po ulicach. 14:22, 19.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%