Zamknij
REKLAMA

Sopot: Rzucił niedopałkiem papierosa w policjanta! Wcześniej ukradł wódkę

15.00, 24.01.2023 .
Skomentuj Fot Pixabay
REKLAMA

Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 – właśnie z takiego artykułu w kodeksie karnym w najbliższym czasie będzie się tłumaczył 31-latek z województwa wielkopolskiego. Do tego sprawca odpowie za znieważenie policjantów i wykroczenia, a z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich musi liczyć się z obostrzeniem kary.

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych patrol pieszy funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku będąc na jednej z ulic Sopotu podjął interwencję wobec mężczyzny, który, gdy tylko ich minął użył w ich stronę nieprzyzwoitych słów. W trakcie legitymowania mężczyzna stał się agresywny, próbował oddalić się z miejsca i nie wykonywał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. W pewnym momencie zaczął też znieważać interweniujących policjantów, stawiał bierny opór i rzucił niedopałkiem papierosa w jednego z policjantów.

Sprawca natychmiast został obezwładniony i doprowadzony do sopockiej komendy. Okazało się, że to 31-latek z woj. wielkopolskiego. Był nietrzeźwy, a alkomat pokazał u niego 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się też okazało, tego samego dnia rano 31-latek dokonał kradzieży wódki w jednym ze sklepów w Sopocie i za to wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych.

Musi liczyć się z obostrzeniem kary

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, podejrzany 31-latek usłyszał zarzut, iż działając publicznie z oczywiście błahego powodu i okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonał naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz znieważył dwóch policjantów. Za swoje postępowanie sprawca odpowie teraz przed sądem, a z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich musi liczyć się z obostrzeniem kary. Mieszkaniec woj. wielkopolskiego odpowie też przed sądem za popełnione wykroczenia.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych to przestępstwo, za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Za znieważenie policjantów grozi do roku więzienia. 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]15890[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Morfeusz Morfeusz

5 1

Cały czas czekamy na PRZEPRASZAM że strony policji za jej zachowanie w trakcie pseudo pandemii. To bicie ludzi bez masek, szarpanie ojca, który wyszedł przed blok z dzieckiem, bezprawne (bo obalane przez sądy) mandaty. Czekamy.Etdy szacunek wzrośnie. Tylko wielcy ludzie potrafią się przyznać do błędu. Ale na razie jest coś w rodzaju Sasina z granatnikiem. 21:32, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%